Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-05| GNSS, Geodezja, Przetargi

Otwarcie ofert w przetargu na zagęszczenie sieci ASG-EUPOS

W przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na sporządzenie projektu technicznego zagęszczenia sieci stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS i testowanie systemów referencyjnych GNSS wystartowało czterech oferentów.


Otwarcie ofert w przetargu na zagęszczenie sieci ASG-EUPOS

Zamówienie podzielono na dwie części.
Przedmiotem pierwszej z nich jest sporządzenie projektu zagęszczenia sieci stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS na obszarze kraju. Zakres prac obejmuje w szczególności: przeprowadzenie wywiadu polowego i wybranie lokalizacji dla 19 nowych stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS wraz z punktami ekscentrycznymi, wybranie punktów ekscentrycznych dla istniejącej stacji TAR1 (Tarnowskie Góry), wykonanie projektu technicznego zagęszczenia stacji referencyjnych, sporządzenie lub zaktualizowanie opisów topograficznych dla 24 istniejących stacji referencyjnych oraz sporządzenie geodezyjnej dokumentacji technicznej z wykonanych prac.
Jak wynika z dokumentacji zamówienia, w planach GUGiK-u jest założenie stacji w następujących lokalizacjach: Bolesławcu, Braniewie, Głubczycach, Gołdapi, Kołobrzegu, Końskich, Kruszwicy, Łebie, Oświęcimiu, Piszu, Płocku, Radzyniu Podlaskim, Rypinie, Siemiatyczach, Szczecinie, Terespolu, Trzebnicy, Wągrowcu oraz Zamościu.

Część 2 zamówienia to wykonanie testów serwisów pięciu systemów referencyjnych GNSS na obszarze kraju – ASG-EUPOS, Smart Net, TPINet Pro, VRSNet i NadowskiNet. Zakres prac obejmuje wykonanie pomiarów testowych GNSS na 20 wskazanych punktach podstawowej osnowy geodezyjnej wraz z opracowaniem wyników i sporządzenie geodezyjnej dokumentacji technicznej z wykonanych prac.

Oferty w postępowaniu złożyły następujące podmioty:
Część 1 (budżet zamawiającego – 148 tys. zł brutto)
• OPEGIEKA Elbląg – 114 tys. zł,
• Polservice Geo Warszawa – 134 tys. zł;
• Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie – 141 tys. zł,
Część 2 (budżet zamawiającego – 134 tys. zł)
• Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej – 129 tys. zł;
• Polservice Geo Warszawa – 133 tys. zł;

Przypomnijmy, że po raz pierwszy przetarg na sporządzenie projektu technicznego GUGiK ogłosił pod koniec ubiegłego roku (nie obejmował on jednak stacji w Oświęcimiu i Trzebnicy). Z powodu bardzo krótkiego terminu realizacji prac nie zgłosił się jednak żaden chętny.
Za drugim razem (przetarg ogłoszono w czerwcu br.) wpłynęła jedna oferta na część 2 zamówienia. Propozycja złożona przez firmę Śląska Grupa Geodezyjna z Mysłowic (o wartości 135 tys. zł) była jednak dla GUGiK-u zbyt droga – budżet tej części ustalono wtedy na 99 tys. zł.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS