Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-10-05| Geodezja, GIS, Imprezy

Regionalna IIP na Konwencie Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego

Głównym tematem wczorajszego (4 października) posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego był projekt realizowany w ramach RPO WZ pod nazwą „Regionalna Infrastruktura Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego”.


Regionalna IIP na Konwencie Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego
Celem projektu jest wdrożenie e-usług dla obywateli, przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego. W jego ramach zostaną wdrożone jednolite standardy integracyjne w zakresie danych, usług oraz systemów teleinformatycznych i dziedzinowych. Projekt ma się przyczynić do osiągnięcia zrównoważonej gospodarki przestrzennej województwa, zmniejszenia dysproporcji rozwoju regionu oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego, które w sposób prosty i zorganizowany umożliwią integrację, przyjmowanie i udostępnianie danych zgodnie z modelem społeczeństwa informacyjnego.

Rezultatem projektu ma być unowocześnienie usług wewnątrzadministracyjnych, które są niezbędne dla funkcjonowania i rozwoju e-usług publicznych świadczonych dla obywateli województwa, a także usprawnienie miedzy jednostkami administracji publicznej procesów podejmowania decyzji, planowania i monitoringu procesów gospodarczych.

Całość sprowadza się to do rozwoju infrastruktury informatycznej, w tym rozwoju aplikacji i systemów bazodanowych poprawiających efektywność zarządzania, oraz upowszechnienie komunikacji elektronicznej w instytucjach publicznych i instytucji publicznych z klientami w prosty i bezpieczny sposób.

Starostowie zgodnie stwierdzili, że samo przedsięwzięcie jest niezwykle ciekawe, aczkolwiek procedury dotyczące realizacji projektu, jego wdrażania i finansowania budzą pewne wątpliwości. W celu ich rozwiania gremium zdecydowało o powołaniu zespołu specjalnego, w skład którego weszli: przewodniczący Konwentu Województwa Zachodniopomorskiego, starosta białogardzki, skarbnik powiatu stargardzkiego oraz członkowie Zarządu Związku Celowego Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego. Zespół planuje spotkać się w najbliższym czasie z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem.

Tym razem na zaproszenie przewodniczącego Krzysztofa Lisa gremium obradowało w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Do Szczecinka przyjechali nie tylko starostwie powiatów z terenu województwa, ale również wicestarostowie, skarbnicy oraz geodeci powiatowi. W spotkaniu uczestniczył także Zarząd Związku Celowego Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego oraz goście specjalni – prelegenci: zachodniopomorski wojewódzki inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Agnieszka Majewska, geodeta województwa zachodniopomorskiego Zbigniew Piskorz oraz główny księgowy wojewody Lidia Modrzejewska-Markiewicz.

Źródło: SP w Szczecinku


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS