wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-04| Geodezja, Przetargi

Opracowanie modeli 3D dla części województw - podejście drugie

Główny Urząd Geodezji i Kartografii ponownie ogłosił przetarg na opracowanie modeli 3D budynków dla obszaru województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego.


Opracowanie modeli 3D dla części województw - podejście drugie <br />
Modele LoD 2 we wrocławskim geoportalu
Modele LoD 2 we wrocławskim geoportalu

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu modeli 3D budynków w standardzie CityGML o poziomie szczegółowości LoD 2 na podstawie udostępnionych wykonawcy materiałów znajdujących się w państwowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym.
Termin realizacji prac to 15 sierpnia 2018 r.

Przypomnijmy, że przetarg na opracowanie modeli 3D budynków dla całej Polski GUGiK ogłosił w lutym br. Zamówienie zostało podzielone wtedy na 3 części, z których udało się rozstrzygnąć dwie. Unieważniono postępowanie dla części pierwszej, która dotyczyła województw pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego (więcej na ten temat).

W nowym postępowaniu nierozstrzygnięte zadanie zostało podzielone na dwie części:
• 4 – zakłada opracowanie 2 250 000 modeli 3D budynków dla obszaru województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i dolnośląskiego;
• 5 – zakłada opracowanie 2 700 000 modeli 3D budynków dla obszaru województw wielkopolskiego i łódzkiego.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 100 tys. zł (dla każdej z części) można składać do 9 listopada. Kryteriami wyboru najkorzystniejszych propozycji są cena (60%) oraz okres świadczenia rękojmi (40%).

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bingo Zero wysiłku i sto procent satysfakcji. Zarządzanie przez leżakowanie

prince 3 to sofa. Kolego :):)

Prince3 Minimalizacja ryzyka -sprawdzaj zanim zaufasz. Dziękuję geoforum!!!

Same sukcesy... Równie dobrze mogliście kupić za 100 tysięcy modele 3D od Syndyka masy upadłościowej po Techmex i byłby podobny efekt. Dane były gotowe. Tylko brać! Prawie tak samo nieaktualne jak to co wyplują automaty i narysują krakowskie studendy. Znakomity efekt byłby osiągnięty mniejszym spinaniem pośladków i bicków.

Właśnie wpadłem na to że celem biznesowym tego projektu jest "Europa takie ma" i "Europa rozumie dlaczego". No tak. Nic dodać nic ująć. Uzasadnienie biznesowe godne miszczów.

No tak dane z 2011 roku posuną nas cywilizacyjnie do przodu. A skoro kasa jest unijna to można przewalać. Europa czyli kto i co ważniejsze po co ? W europie mają też dokumenty zarządcze mówiące chociażby o aktualizacji i jej trybie. I co ważniejsze europejskie citygml czytają się w każdym sofcie który mam a te z przykładów tylko w niektórych. Ciekawe nie ?

Malkontenci Podobne opinie można było czytać przed ISOKiem w 2009 roku... No cóż dajcie udowodnić. Realizacja w większości i tak nie idzie z podatków tylko z dotacji. Europa juz to robi wiec to rozumie i daje na takie projekty pieniądze...

Najbardziej podoba mi się rok aktualności w przykładowych modelach 2011 to jest coś. Drugie co mi się wprost niezwykle podoba to brak możliwości ich prostego wczytania. Przyjeta koncepcja zapisu zemści się na GUGiK przy dużej ilości obiektów. Nie bardzo rozumiem też cel biznesowy takiego produktu ale wymyślali to starsi,mądrzejsi i w krawatach więc pewnie jakiś jest.

Bimarne źródło zasilania Najpierw 3d, potem BIM a potem proponuję wystrzelic w kosmos wszystkich doradców w tym temacie. Albo już dzisiaj nałożyć hipotekę na ich majątki na wypadek kolejnego niewypalu.

Nieporozumienie A to ciekawe... Ministerstwo cyfryzacji zamierza przy Radzie infrastruktury informacji przestrzennej powołać zespół (treść posiedzenia z 11 września 2017) który zajalby się przygotowaniem i opublikowaniem wytycznych technicznych w zakresie realizacji opracowań 3D w Polsce (zamówienia publiczne, parametry techniczne, jakość opracowań, itp.). Fantastycznie!!!! Najpierw robią modele a potem piszą wytyczne hihi. Jessu dopiero ze zsinem był problem a już produkuje się kolejne koromysło zależności których nie sposób wypełnić. Po co robić opracowania 3d dla kraju? Kto i za co utrzyma coś takiego w aktualności? Jeszcze system proponuje wdrożyć i zintegrować go zsinem.

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2018 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt