wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-04| Teledetekcja

20 mln zł na wykorzystanie technologii teledetekcyjnych w parkach narodowych

Inwestycje mające na celu ocenę stanu zasobów przyrodniczych w parkach narodowych przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii teledetekcyjnych są przedmiotem unijnego konkursu, w którym rozdysponowanych zostanie 20 mln zł.


20 mln zł na wykorzystanie technologii teledetekcyjnych w parkach narodowych <br />
Fot. Wikipedia/Yarek shalom
Fot. Wikipedia/Yarek shalom

Działania zaplanowane w projektach powinny służyć realizacji badań jakościowych i ilościowych stanu środowiska przyrodniczego parków narodowych z wykorzystaniem technologii teledetekcyjnych, w powiązaniu z funkcjonalnością systemów informacji przestrzennej. Zgłaszane przedsięwzięcia muszą ponadto stanowić wsparcie realizowanych działań ochronnych, monitoringu przyrodniczego oraz podstawę identyfikacji pojawiających się zagrożeń.

Konkurs – dedykowany parkom narodowym – odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ). Instytucją wdrażającą jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Nabór wniosków trwa od 31 października br. do 31 stycznia 2018 r. Poziom dofinansowania projektu ze środków Unii Europejskiej wynosi maksymalnie 85% wartości wydatków kwalifikowanych przedsięwzięcia. Ponadto, w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW – „Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej”, parki narodowe mogą starać się o współfinansowanie projektu POIiŚ w wysokości do 15% kosztów kwalifikowanych.

Szczegóły naboru

Źródło: NFOŚiGW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt