wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-03| Mapy

Nowe mapy w Archiwum WIG

Internetowe Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego wzbogaciło się w ciągu ostatnich tygodni o kilkadziesiąt map (głównie Messtischblattów) i niemieckich wydań map 1:25 000 w cięciu WIG, kilkadziesiąt planów miast ze zbiorów różnych instytucji oraz osób prywatnych, a także kilkanaście ciekawych pozycji z literatury.


Nowe mapy w Archiwum WIG
Jak informują administratorzy strony dodatkiem, który nie dotyczy naszej części Europy, ale może być przydatny w związku z historią II wojny światowej, jest:
• prawie 300 brytyjskich i amerykańskich planów miast z lat 1942-1944, dotyczących Włoch (serie: GSGS 4378 Sardinia, GSGS 4379 Sicily i GSGS 4380 Italy),
• kilkanaście planów Gibraltaru
• kilkadziesiąt planów brytyjskich i amerykańskich (GSGS 4234) dotyczących Francji
• ok. 40 amerykańskich map w skali 1:25 000 z Jugosławii.

Źródło: MapyWIG.org


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt