wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-29| Geodezja, Software, Kataster

Geobid ułatwi tworzenie wykazów dla KZN

Do połowy listopada starostwa muszą przygotować pierwszy wykaz nieruchomości Skarbu Państwa dla Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN). Wsparcie informatyczne w tym zakresie deklaruje śląska firma Geobid.


Geobid ułatwi tworzenie wykazów dla KZN <br />
fot. MIB
fot. MIB

Przypomnijmy, że zgodnie z opublikowanym niedawno rozporządzeniem wykaz ten ma zwierać nieruchomości SP opisane w 26 kolumnach. Dla obszarów miejskich opracowanie to należy wypełnić do połowy listopada, a dla pozostałych – do połowy marca przyszłego roku (więcej o tym obowiązku).

Firma Geobid poinformowała, że właśnie pracuje nad nową wersją programu MIENIE, która będzie przenosiła do tabeli Wykaz_KZN te dane, które można pozyskać z baz aplikacji EWOPIS (do prowadzenia opisowej części EGiB) oraz MIENIE. Ponadto umożliwi wprowadzanie dodatkowych danych, by w rezultacie utworzyć przedmiotowy dokument.

Koszt aplikacji MIENIE 3 wyniesie niecałe 3,5 tys. zł lub blisko 2 tys. zł w przypadku aktualizacji z wersji 2.

Nim program zostanie przygotowany, Geobid udostępnił jego wersję 2.29. Dostosowano ją do współpracy z nową wersją EWOPIS 7, dodano pole i filtr na „Data weryfikacji” w zakładce „Prawo”, a także dodano wyświetlanie grupy rejestrowej i filtrowania po grupie.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Urzędas, a umiesz Z Ewmapy wydrukować mapę ewidencyjną lub zasadniczą z oznaczeniem punktów spełniających standardy od niespełniających? Bo wg rozporządzenia przy pewnych wartościach BPP identyfikator punktu powinien być pisany kursywą lub czcionka prostą (EGBP04_02, EGBP04_2a). Może tylko ja nie umiem? Kiedy do oznaczania punktów stabilizowanych program będzie korzystał z atrybutu STB, kiedy zniknie pole cecha punktu, skoro to atrybut RZG? A kiedy dostosowanie do standardów, które wymagają sporządzania zestawień przed i po z odchyłkami i atrybutami przy zamianie współrzędnych punktów? Jakieś usprawnienia w kontaktach z zasobem dla wykonawców, którzy musieli kupić program bo są klientami ośrodków, które są tak szanownymi klientami danego dostawcy oprogramowania ( tu proszę sobie wstawić dowolną nazwę firmy)?

@urzędas Masz rację! Popieram tą wypowiedź w 100%

Brawo ślązacy! GEOBID nie ma zwyczaju zostawiać użytkowników softu jaki tworzy bez supportu. Zawsze na czas, rzetelnie i rzeczowo. Oczywiście trolów nie brakuje i znajdzie się ktoś kto będzie pokpiwał. Ale czy znajdzie się ktoś kto podobnie i poważnie potraktuje klientów??

Taaa i tam będą informacje znajdujące się w tej tabelce o różnorakich rejestrach i wykaz wszystkich instytucji z ostatnich 50 lat które mogą być teraz skarbem państwa. Oczywiście to właściciel powinien te dawne wpisy np awrsp czy fundusz ziemi uporządkować ale łatwiej niech za darmo zrobi to samorząd.

a inna kwestia to przecież pisma o tym, że dane mają być wypełniane w GrassGIS-ie. Szkoda, że nie w państwowym formacie wymiany danych przestrzennych gml-u, ew.w aplikacji państwowej/ogólnokrajowej, która importuje gml-a, starostwa go uzupełniają i przesyłają do centralnej bazy. Dużo można, ale.... A wystarczy, że egib prowadzony byłby w 1 systemie w całym kraju:/

a mi sie marzy , że ministerstwo wyda trochę grosza o zapłaci za okazanie granic tych swoich nieruchomości, policzenie do metra powierzchni działek, uzytków, założenie/zaktualizowanie ewidencji budynków, pomiar syt-wys dla tych działek. Tak, żeby mieć naprawdę komplet danych. I potem można podejmować różnorakie decyzje...

będzie się działo KZN to jest dopiero kij w mrowisko.

No to jest problem teraz, bo jak to zrobić aby stare przekręty na jaw nie wyszły?

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt