wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-27| Geodezja, Software

Bentley dla infrastruktury

– Chcemy przedstawić korzyści płynące z kompleksowego środowiska do modelowania, a także ze wspólnego środowiska danych – mówił Mirosław Pawelec z firmy Bentley Systems, otwierając seminarium poświęcone wybranym rozwiązaniom tego amerykańskiego producenta oprogramowania.


Bentley dla infrastruktury

Bentley Connection to cykl spotkań z ekspertami firmy Bentley organizowanych w kilkudziesięciu miastach na całym świecie. W kolejnej polskiej edycji, która odbyła się 26 września w hotelu Marriott w Warszawie, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Poruszono na niej zagadnienia związane z projektowaniem cyfrowym i modelowaniem rzeczywistości, a także projektowaniem w branży kolejowej.

Jak zapewniał Mirosław Pawelec, w ofercie firmy Bentley znajdują się narzędzia umożliwiające poprawę jakości funkcjonowania infrastruktury na całym etapie jej życia – od procesu projektowania, poprzez budowę, na eksploatacji kończąc. MicroStation pozwala na modelowanie, dokumentowanie i wizualizowanie przedsięwzięć infrastrukturalnych dowolnego typu, o dowolnej skali i złożoności. Dzięki oprogramowaniu ContextCapture szybko stworzymy, z wykorzystaniem zwykłych fotografii, nawet najbardziej skomplikowane modele 3D na potrzeby prac projektowych. Komunikację pomiędzy wszystkimi użytkownikami projektu ułatwi natomiast ProjectWise, a AssetWise poprawi efektywność korzystania z infrastruktury. Wszystkie te aplikacje dostępne są w wersji CONNECT Edition, która zapewnia wspólne środowisko do kompleksowej realizacji przedsięwzięć.

W sesji dla branży kolejowej zaprezentowano nową aplikację OpenRail ConceptStation, która jest istotnym uzupełnieniem dotychczasowej oferty programów wspomagających projektowanie i realizację inwestycji. Umożliwia ona szybkie i skuteczne badanie wariantów projektowych. Do szczegółowego projektowania i analizowania torów kolejowych służy natomiast PowerRail Track. Oba te rozwiązania „na żywo” prezentowała Eva Cantarero z Bentley Systems.Seminarium towarzyszyły stoiska firm Topcon Positioning Group i Hewlett-Packard.

DC


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt