wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-26| Geodezja, GIS, Firma, Software

Pół miliona prac geodezyjnych w ePODGiK

21 września br. została przekroczona liczba 500 tys. prac geodezyjnych, które zgłoszono internetowo i dla których w sposób automatyczny zostały przygotowane materiały z wykorzystaniem technologii iGeoMap/ePODGiK firmy Geo-System Sp. z o.o. Półmilionową pracę zgłoszono w powiecie wołomińskim.


Pół miliona prac geodezyjnych w ePODGiK
Technologia iGeoMap/ePODGiK powstała 10 lat temu jako dopełnienie technologii iGeoMap realizującej publikację danych PODGIK. Geodeci otrzymują materiały już po kilku minutach od zgłoszenia i opłacenia pracy. Funkcjonalność jest dostępna w sposób ciągły 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Obecnie we wszystkich ośrodkach średni udział procentowy prac elektronicznych przekroczył już 80%, a w ośrodku w Mińsku Mazowieckim wynosi 97%. Rozkład miesięczny zgłaszanych prac przedstawiono na wykresie obok (niebieski słupek oznacza liczbę prac w miesiącu z tego roku, natomiast słupek seledynowy – liczbę prac zgłoszonych w roku ubiegłym; słupki są nałożone na siebie).

W serwisie zarejestrowanych jest aktualnie 2279 firm geodezyjnych i 2269 geodetów uprawnionych. Najaktywniejsza firma zgłosiła z wykorzystaniem systemu ePODGiK ponad 13,5 tys. prac, drugie miejsce to prawie 10 tys. prac, natomiast trzecie to ponad 7,5 tys. prac geodezyjnych.

Najnowszym osiągnięciem technologii iGeoMap/ePODGiK jest możliwość zamawiania wypisu z rejestru gruntów przez internet. Z tej funkcji mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele działek. Potwierdzenie tożsamości zamawiającego następuje przez logowanie do Profilu Zaufanego. Należna opłata jest wnoszona za pomocą płatności internetowej, a po jej zaksięgowaniu i automatycznym zarejestrowaniu wniosku w starostwie powiatowym następuje automatyczne wygenerowanie wypisów oraz wysłanie wiadomości z informacją o ich lokalizacji na adres e-mail wnioskodawcy.


Technologia iGeoMap/ePODGiK przewiduje również możliwość przyjmowania operatu elektronicznego, co zostało już udostępnione w powiatach mińskim, piaseczyńskim i kościerskim. W powiecie mińskim przez ostatni rok funkcjonowania technologii przyjęto w ten sposób ponad 3400 operatów, co stanowi połowę wszystkich operatów.

Źródło: Geo-System


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wi-fi dla kolejkowiczów już jest

Tomek a co tam u was w Warszawie? Coś będzie?

Jupi łał :) gratki !!!

500 tysięcy prac przy założeniu, że średni powiat pewnie ma mniej niż 5000 prac rocznie, to jest sto lat przetwarzania. Czapki z głów.

Zakładając że usługi są oferowane przez 10 lat dla "najaktywniejszej firmy" i że rok ma 365 dni (raczej pewne), to najaktywniejsza firma przez 10 lat , KAŻDEGO dnia kalendarzowego, składała 3,69 zgłoszenia. Gratulacje

oj słaby ten Wasz marketing. Byście ufundowali jakąś symboliczną nagrodę ten wykonawcy półmilionowej pracy i wręczyli w blasku fleszy to przynajmniej coś innego by było niż kolejna liczba i wykresik. :)

6 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt