wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak skanowano największy atlas świata
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-25| GNSS, Przetargi

Zagęszczenie sieci ASG-EUPOS: podejście trzecie

Główny Urząd Geodezji i Kartografii po raz trzeci ogłosił przetarg na sporządzenie projektu technicznego zagęszczenia sieci stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS i testowanie systemów referencyjnych GNSS na obszarze kraju.


Zagęszczenie sieci ASG-EUPOS: podejście trzecie

Zamówienie podzielono na dwie części.
Przedmiotem pierwszej z nich jest sporządzenie projektu zagęszczenia sieci stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS na obszarze kraju. Zakres prac obejmuje w szczególności: przeprowadzenie wywiadu polowego i wybranie lokalizacji dla 19 nowych stacji referencyjnych systemu ASG-EUPOS wraz z punktami ekscentrycznymi, wybranie punktów ekscentrycznych dla istniejącej stacji TAR1 (Tarnowskie Góry), wykonanie projektu technicznego zagęszczenia stacji referencyjnych, sporządzenie lub zaktualizowanie opisów topograficznych dla 24 istniejących stacji referencyjnych oraz sporządzenie geodezyjnej dokumentacji technicznej z wykonanych prac.
Jak wynika z dokumentacji zamówienia, w planach GUGiK-u jest założenie stacji w następujących lokalizacjach: Bolesławcu, Braniewie, Głubczycach, Gołdapi, Kołobrzegu, Końskich, Kruszwicy, Łebie, Oświęcimiu, Piszu, Płocku, Radzyniu Podlaskim, Rypinie, Siemiatyczach, Szczecinie, Terespolu, Trzebnicy, Wągrowcu oraz Zamościu (mapa poniżej).Część 2 zamówienia to wykonanie testów serwisów pięciu systemów referencyjnych GNSS na obszarze kraju – ASG-EUPOS, Smart Net, TPINet Pro, VRSNet i NadowskiNet. Zakres prac obejmuje wykonanie pomiarów testowych GNSS na 20 wskazanych punktach podstawowej osnowy geodezyjnej wraz z opracowaniem wyników i sporządzenie geodezyjnej dokumentacji technicznej z wykonanych prac.

Termin realizacji zamówienia to 15 grudnia br. Oferty można składać do 2 października. Kryteriami wyboru najkorzystniejszych propozycji są cena (60%) oraz długość okresy rękojmi (40%).

Przypomnijmy, że po raz pierwszy przetarg na sporządzenie projektu technicznego GUGiK ogłosił pod koniec ubiegłego roku (nie obejmował on jednak stacji w Oświęcimiu i Trzebnicy). Z powodu bardzo krótkiego terminu realizacji prac nie zgłosił się jednak żaden chętny.
Za drugim razem (przetarg ogłoszono w czerwcu br.) wpłynęła jedna oferta na część 2 zamówienia. Propozycja złożona przez firmę Śląska Grupa Geodezyjna z Mysłowic (o wartości 135 tys. zł) była jednak dla GUGiK-u zbyt droga – budżet tej części ustalono na 99 tys. zł.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oo to teraz każda firma może się zgłosić? Nawet ta najlepsza?zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt