wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-22| GNSS

Udany start satelity GLONASS

Po ponad rocznej przerwie 22 września wystrzelono kolejnego satelitę rosyjskiego systemu nawigacji GLONASS.


Udany start satelity GLONASS

Aparat oznaczy numerem 753 należy do starszej generacji M i od ponad dwóch lat wraz z 6 innymi urządzeniami był przechowywany w magazynie jako sprzęt rezerwowy. Tuż po jego wystrzeleniu z konstelacji GLONASS wyłączono satelitę nr 715, który pracuje w kosmosie już od 2006 roku.

Wyniesienie aparatu 753 uwarunkowane było przede wszystkim opóźnieniami w budowie satelitów nowej generacji K, które z kolei spowodowały sankcje gospodarcze nałożone na Rosję po aneksji Krymu. Uniemożliwiły one bowiem sprowadzanie z Zachodu kluczowych komponentów satelitarnych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt