wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Zwycięski projekt studentów AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-22| Geodezja, GIS, Mapy

Nowe serwisy w usługach zbiorczych WMS

Uruchomione w lipcu i sierpniu br. przez krajowych dostawców oprogramowania geodezyjnego usługi zbiorcze zostały wzbogacone o kolejne lokalne serwisy – informuje firma Geo-System.


Nowe serwisy w usługach zbiorczych WMS

Wśród nich są m.in. usługi z m.st. Warszawy w zakresie działek i uzbrojenia terenu oraz nowa usługa powiatu poznańskiego w zakresie uzbrojenia terenu.

Przypomnijmy, że na razie uruchomiono trzy usługi zbiorcze:
• KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntów – obejmuje dane ewidencji i budynków z ponad 200 powiatów prowadzących ewidencję w różnych systemach informatycznych.
• KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu – obejmuje dane o uzbrojeniu terenu z ponad 40 powiatów prowadzących uzbrojenie w różnych systemach informatycznych. Usługa była szerzej opisywana w lipcowym numerze miesięcznika GEODETA;
• KrajowaIntegracjaMiejscowychPlanowZagospodarowaniaPrzestrzennego – obejmuje miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w postaci wektorowej z ponad 120 gmin oraz ponad 700 gmin w postaci rastrowej.

Adresy ww. WMS-ów dostępne są na Geoforum.pl w dziale Geodane. Można je przeglądać również w serwisie Geoportal Otwartych Danych Przestrzennych dostępnym pod adresem polska.e-mapa.net. Warto dodać, że portal cieszy się rosnącym zainteresowaniem i we wrześniu odnotował już 16 tys. odsłon, co pozwala prognozować, że na koniec miesiąca przekroczy 24 tys.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Za ile ? Wyczuwam lokowanie produktu.

Warszawa jakieś dane udostępnia? Piekło zamarzło?

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt