wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-09-19| Prawo, Instytucje, Kataster

MIB: nie będzie wykazu gruntów, będzie kara

500 zł za każdy dzień zwłoki: taka ma być wysokość kary za nieprzekazanie wykazu gruntów do Krajowego Zasobu Nieruchomości – przypomniał w wypowiedzi dla PAP wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.


MIB: nie będzie wykazu gruntów, będzie kara <br />
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy

Kara taka może być nałożona na starostwo powiatowe czy podmioty gospodarujące gruntami Skarbu Państwa i została przewidziana w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zgodnie z tym aktem pierwsze wykazy dla KZN należy przygotować do 10 listopada br. Termin ten dotyczy obszarów miejskich. W przypadku pozostałych terenów wykazy należy przygotować do połowy marca przyszłego roku. Wzór takiego wykazu został określony w rozporządzeniu, które – jak informuje PAP – powinno na dniach ukazać się w Dzienniku Ustaw.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Tomasz Żuchowski zaznacza, że określenie kar jest konieczne, by KZN mógł skutecznie realizować swoje obowiązki. Zaznaczył jednocześnie, że samorządy i inne zobligowane podmioty nie powinny mieć problemów z wywiązaniem się z tego obowiązku.

Przypomnijmy, że utworzony w połowie sierpnia br. Krajowy Zasób Nieruchomości ma zarządzać nieruchomościami Skarbu Państwa i tworzyć stabilne warunki finansowania rozwiązań przyjętych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Ma to zwiększyć podaż mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
KZN mógłby zlecić okazanie granic tych nieruchomości, aktualizację użytków, budynków itd... tak, żeby naprawdę mieć wiedzę ile czego ma. A gdyby do tego dodać zrobienie aktualnej MZ, to było by już całkiem sporo informacji ile czego mamy i w jakim stanie. Ale zapewne to zbyt kosztowne....taniej decydować nie mając pojęci o czym się decyduje.
 1 
odpowiedz zgłoś
czeka nas ciekawy bój prawny o definicję słowa "zwłoka". Wystarczy określić niezależne przyczyny które uniemożliwiają wykonanie zadania i już. Np brak finansowania EGiB jako zadania rządowego przez państwo. WSA bedzie miało tylko więcej roboty.
 4 
odpowiedz zgłoś
. aparat rządowy w drodze ustawy stworzył sobie możliwość karania organów samorządowych...szkoda że o weryfikatorach zapomnieli...
 5 
odpowiedz zgłoś
Najłatwiej określić wysokość kary. A co winni się zrobić jak postępowanie przetargowe trwa od maja lub określa się do wykonania 40000 działek w 7 miesięcy . W tym 4 zimowe?
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS