wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-19| Prawo, Instytucje, Kataster

MIB: nie będzie wykazu gruntów, będzie kara

500 zł za każdy dzień zwłoki: taka ma być wysokość kary za nieprzekazanie wykazu gruntów do Krajowego Zasobu Nieruchomości – przypomniał w wypowiedzi dla PAP wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski.


MIB: nie będzie wykazu gruntów, będzie kara <br />
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy
Mapa własności nieruchomości w geoportalu Urzędu m.st. Warszawy

Kara taka może być nałożona na starostwo powiatowe czy podmioty gospodarujące gruntami Skarbu Państwa i została przewidziana w ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zgodnie z tym aktem pierwsze wykazy dla KZN należy przygotować do 10 listopada br. Termin ten dotyczy obszarów miejskich. W przypadku pozostałych terenów wykazy należy przygotować do połowy marca przyszłego roku. Wzór takiego wykazu został określony w rozporządzeniu, które – jak informuje PAP – powinno na dniach ukazać się w Dzienniku Ustaw.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Tomasz Żuchowski zaznacza, że określenie kar jest konieczne, by KZN mógł skutecznie realizować swoje obowiązki. Zaznaczył jednocześnie, że samorządy i inne zobligowane podmioty nie powinny mieć problemów z wywiązaniem się z tego obowiązku.

Przypomnijmy, że utworzony w połowie sierpnia br. Krajowy Zasób Nieruchomości ma zarządzać nieruchomościami Skarbu Państwa i tworzyć stabilne warunki finansowania rozwiązań przyjętych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego. Ma to zwiększyć podaż mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
KZN mógłby zlecić okazanie granic tych nieruchomości, aktualizację użytków, budynków itd... tak, żeby naprawdę mieć wiedzę ile czego ma. A gdyby do tego dodać zrobienie aktualnej MZ, to było by już całkiem sporo informacji ile czego mamy i w jakim stanie. Ale zapewne to zbyt kosztowne....taniej decydować nie mając pojęci o czym się decyduje.

czeka nas ciekawy bój prawny o definicję słowa "zwłoka". Wystarczy określić niezależne przyczyny które uniemożliwiają wykonanie zadania i już. Np brak finansowania EGiB jako zadania rządowego przez państwo. WSA bedzie miało tylko więcej roboty.

. aparat rządowy w drodze ustawy stworzył sobie możliwość karania organów samorządowych...szkoda że o weryfikatorach zapomnieli...

Najłatwiej określić wysokość kary. A co winni się zrobić jak postępowanie przetargowe trwa od maja lub określa się do wykonania 40000 działek w 7 miesięcy . W tym 4 zimowe?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt