wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wypis lub wyrys przez ePUAP
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-19| GIS, Mapy, Firma

Mapbox eksperymentuje z mapą czasu

Amerykańska firma Mapbox zaprezentowała „Time Map” – nietypową, prototypową wizualizację wyników wyszukiwania punktów użyteczności publicznej.


Mapbox eksperymentuje z mapą czasu

Gdy w naszej bezpośredniej okolicy chcemy wyszukać np. kawiarnię, dostępne portale mapowe po prostu wyświetlą nam lokalizacje tego typu obiektów na mapie. Zdaniem firmy Mapbox taka prezentacja nie zawsze jest praktyczna, bo czasem ważniejsze jest nie samo położenie poszukiwanych punktów, ale czas dotarcia do nich.

Stąd właśnie wzięła się idea „Time Map”. Na tym schematycznym opracowaniu wiernie prezentowany jest tylko kierunek do poszukiwanych obiektów. Z kolei odległość odpowiada czasowi dojścia lub dojazdu rowerem bądź samochodem. Po kliknięciu w interesujący nas obiekt, wyświetli się mapa ze szczegółowym przebiegiem trasy.

Opracowanie Mapboxa ma na razie charakter prototypowy. Dane o punktach użyteczności publicznej pochodzą z Foursquare API, lokalizowane są za pomocą Mapbox Geocoding API, obliczenie czasu zapewnia Mapbox Matrix API, a do wizualizacji kartograficznej użyto Mapbox GL.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ciekawe czy wyliczy ile czasu zajmie chodzenie z niwelatorem?zobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt