wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-19| GNSS, GIS, Sprzęt

Najnowsze iPhone'y śledzą Galileo

W zeszłym tygodniu miała miejsce premiera nowych modeli iPhone’ów – 8, 8 Plus oraz X. Wśród wielu nowych funkcji urządzenia te oferują m.in. śledzenie europejskiego systemu nawigacji Galileo.


Najnowsze iPhone'y śledzą Galileo

To pierwsze smartfony Apple’a, które dają taką możliwość. Od 2011 roku, czyli od premiery modelu iPhone 4S, urządzenia te odbierają zarówno sygnał GPS, jak i rosyjski GLONASS. Dzięki temu, że teraz jest to sprzęt trzysystemowy, jego użytkownicy mogą liczyć na lepszą dostępność sygnałów nawigacyjnych, w szczególności na obszarach zurbanizowanych. Poprawić powinna się również dokładność pomiaru. Jak bowiem podkreśla Europejska Agencja ds. GNSS (GSA), sygnały Galileo oferują lepszą odporność na efekt wielodrożności sygnału, szczególnie dokuczliwy wśród wysokiej zabudowy.

– Odkąd w grudniu ubiegłego roku uruchomiliśmy usługi Galileo, coraz więcej producentów sprzętu oferuje obsługę tych sygnałów. Pokazuje to istotną wartość dodaną, jaką zapewnia ten system. Sukces Galileo leży przede wszystkim w urządzeniach codziennego użytku, takich jak właśnie smartfony – mówi Elżbieta Bieńkowska, europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług. Z kolei dyrektor wykonawczy GSA Carlo des Dorides dodaje, że już 50% urządzeń mobilnych wprowadzanych obecnie na rynek oferuje obsługę Galileo. Są to takie marki, jak: Sony, Meizu, BQ, Huawei czy Samsung.

Źródło: GSA, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt