wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Symulacja przerwania wału powodziowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-14| GNSS, Sprzęt

Wielozadaniowy odbiornik GNSS SP90m w ofercie NaviGate

Spectra Precision SP90m to najnowszy odbiornik GNSS o budowie modułowej, który możemy wykorzystać zarówno do pracy w czasie rzeczywistym, jak i w postprocessingu.


Wielozadaniowy odbiornik GNSS SP90m w ofercie NaviGate

W odbiorniku zaimplementowano opatentowaną technologię GNSS-centryczną Z-Blade (znaną już z odbiorników SP60 oraz SP80). Dzięki niej SP90m wykorzystuje wszystkie dostępne sygnały GNSS wymiennie, umożliwiając szybką i niezawodną pracę w czasie rzeczywistym nawet w miejscach o bardzo ograniczonej widoczności nieba. Najnowsza płyta Trimble ASIC zapewnia 480 kanałów.

Ponadto SP90m pozwala na podłączenie dwóch anten GNSS do precyzyjnego określania kierunku (heading), bez konieczności stosowania dodatkowego odbiornika GNSS. Dzięki modułowej konstrukcji oraz szeregu zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych (tj. Bluetooth, wi-fi, radiomodem UHF, modem GSM oraz dwa kanały MSS L-band do odbioru korekt z systemu Trimble RTX), odbiornik SP90m pozwala na maksymalną elastyczność. Można go wykorzystywać jako stacja bazowa, stacja robocza (CORS), odbiornik GNSS pracujący w trybie RTK lub RTX, odbiornik do sterowania maszynami oraz jako urządzenie do pomiarów PPK.
Dodatkowym jego atutem jest wzmocniona aluminiowa konstrukcja, która chroni SP90m w szczególnie trudnych warunkach terenowych.

Pełną specyfikację techniczną odbiornika GNSS SP90m można znaleźć na stronie autoryzowanego dystrybutora NaviGate.

Pełne zestawienie geodezyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2017] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt