wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 3
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-12| GIS, Mapy, Firma, Instytucje

Comarch usprawni zarządzanie zasobem nieruchomości w Bydgoszczy i Toruniu

Spółka Comarch podpisała umowy na dostawę specjalistycznych systemów udostępniania informacji o nieruchomościach dla Bydgoszczy i Torunia. Rozwiązanie Comarch ERGO będzie stanowiło bazę danych o miejskich nieruchomościach. System zapewni jej automatyczną synchronizację z danymi ewidencji gruntów i budynków. Dodatkowo w Bydgoszczy oprogramowanie zostanie zintegrowane z systemem EZD, z którego korzysta obecnie samorząd.


Comarch usprawni zarządzanie zasobem nieruchomości w Bydgoszczy i Toruniu

W ramach projektu przewidziane jest wdrożenie e-usług zapewniających mieszkańcom i przedsiębiorcom dostęp do pełnej informacji dotyczących: gruntów, budynków i lokali przeznaczonych do zbycia, wydzierżawienia lub wynajęcia, związanych z nimi aktualnych postępowań przetargowych oraz ofert inwestycyjnych.

System dostarczy także kompleksowej wiedzy o wartościach nieruchomości oraz kosztach związanych z gospodarowaniem nimi. Wdrożenie systemu przyczyni się do usprawnienia procesów związanych z określeniem wysokości opłat z tytułu użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, dzierżaw i najmów. Po jego zakończeniu wszystkie dane zgromadzone w systemie będą prezentowane w postaci czytelnych map tematycznych.

Wbudowane narzędzia analityczne pozwolą na przeszukiwanie zasobów z uwzględnieniem kryteriów przedmiotowych i podmiotowych oraz zakresów czasoprzestrzennych. Wdrożenie systemu usprawni tworzenie raportów obrazujących stan zasobu nieruchomości w danym okresie czasu, zautomatyzuje procesy związane z przygotowaniem planów wykorzystania zasobu nieruchomości, w tym przygotowanie wykazów nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, wynajęcia lub wydzierżawienia, a także wesprze procesy związane regulacją stanów prawnych oraz roszczeniami do nieruchomości. System zapewni prowadzenie zasobu oraz wsparcie realizacji wszystkich zadań wynikających z ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami.

– Dzięki systemowi każdy mieszkaniec, który ma dostęp do internetu, będzie mógł swobodnie wyszukiwać i przeglądać informacje o nieruchomościach, które gmina wystawia na sprzedaż lub udostępnia jako przedmiot dzierżawy, najmu lub miejsce pod inwestycje – mówi Piotr Konstanty, dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Torunia. Comarch opracuje aplikację webową, którą będzie dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych. W systemie zainteresowani znajdą wiarygodną i aktualną informację o stanie obiektów, wprowadzonych do bazy. Na portalu mapowym, bez potrzeby wizyty w urzędzie, będzie można sprawdzić, jak nieruchomość została ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego, o ile gmina już go uchwaliła, jaka jest jej powierzchnia, stan prawny i techniczny, na jaki okres można wynająć nieruchomość oraz jaka jest cena i wadium. Dodatkowo baza będzie zawierać zdjęcia nieruchomości. Do dyspozycji kupujących udostępniona zostanie również wyszukiwarka, która umożliwi filtrowanie nieruchomości po typie lub trybie najmu lub dzierżawy – zaznacza dyrektor Piotr Konstanty.

– Wdrożenie systemu jest kolejnym krokiem w kierunku zbudowania przez nasz urząd kompleksowego systemu zarządzania nieruchomościami gminnymi i skarbu państwa – mówi Janusz Popielewski, dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Bydgoszczy. Konieczność integracji procesów związanych z prowadzeniem zasobu nieruchomości z procesami ich udostępniania oraz pobierania opłat z tego tytułu jest wyzwaniem, przed którym stoi każdy urząd. Mamy nadzieję, że wdrożenie systemu pozwoli zainteresowanym uzyskać pełną wiedzę o ofercie Miasta w zakresie nieruchomości – dodaje dyrektor Janusz Popielewski.

Obydwie umowy finansowane są ze środków unijnych, w ramach działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Celem tego działania jest usprawnienie zarządzania zasobem nieruchomości gminy i skarbu państwa, wsparcie procesów związanych z prowadzeniem zasobu nieruchomości, opracowywaniem planów jego wykorzystania, zwiększenie wpływów ze sprzedaży nieruchomości, ich wynajmowania i wydzierżawiania, poprawa wykorzystania pustostanów, poprawa współpracy z inwestorami oraz cyfryzacja usług związanych z udostępnianiem informacji o nieruchomościach.

Umowa na zakup i wdrożenie systemu ERGO dla Torunia została podpisana 8 września na kwotę 178 965 zł brutto. Przewidywany termin jej realizacji to listopad br. Natomiast umowę na zakup i wdrożenie systemu ERGO dla Bydgoszczy na kwotę 83 995,47 zł brutto podpisano 19 czerwca br., a 8 września br. – na integrację systemu ERGO z systemem EZD na kwotę 121 781 zł brutto. Planowany termin zakończenia prac to styczeń 2018 roku. Oferty Comarch zostały wyłonione w drodze przetargów.

Źródło: Comarch SA, AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@hahaha - to, że firma jest duża/ogromna w zakresie projektów IT - ogólnie i ma potencjał ludzki, hardware'owy i software'owy, to nie znaczy, że w projektach IT w zakresie geoinformacji da sobie płynnie radę, jeśli nie ma "know-how" i specjalistycznych narzędzi GIS-owych. Moim zdaniem, Comarch nie miał, i jak sami piszecie, nie dawał rady projektom m.in. gugikowskim. Teraz uzupełnił "magazyn" o odpowiednie "narzędzia" i będzie sobie radził znacznie lepiej. To moje zdanie i nie każdy się musi z nim zgadzać. Rozumiem :-) A Geopolis faktycznie się zachłysnął. Pomimo pomysłów i narzędzi brakowało zaplecza finansowego (projekty IT kosztują zazwyczaj min. kilkaset tysięcy do kilku, kilkudziesięciu milionów). Utrzymanie życia takich projektów zabijało małą firmę, jaką było Geopolis. Moim zdaniem przejęcie przez Comarch jest z korzyścią dla obydwóch stron. Czas pokaże. Bez wiary w ideę nie ma też biznesu... :-)

ness ale skoro taki potencjał drzemał w GPSL to czemu zostało sprzedane? Zachłysnęli się tym potencjałem czy co?

ness pisanie o tym że taka wielka firma nie potrafi wytworzyć niczego czego nie kupi od mniejszych nie działa na jej korzyść. Wiara nie ma nic wspólnego z biznesem.

Informuję komentatorów, że teraz Comarch działa na produkcie Geopolisu (ERGO), którego kupił ostatnio z całym dobrodziejstwem inwentarza. Dlatego, moim zdaniem, w Bydgoszczy i Toruniu będą mieli bardzo dobry system udostępniania informacji o nieruchomościach. Zobaczycie :-) Poprzednio faktycznie Comarch rzucał się na tematy GIS-owskie i geodezyjne, ale nie miał czym i z czym. To, że wygrywał niektóre tematy, to problem Zamawiającego. Liczę na to i wierzę, że po to kupił Geopolis, żeby wyjść ze ślepej uliczki. Potencjał IT mają spory...

Informacja W związku z licznymi telefonami informuje iż w/w system nie dotyczy zasobu geodezyjnego . W UM Toruń funkcjonuje EWID 2007 firmy Geomatyka Kraków

Integracja haha. Ciekawy będzie Toruń i integracja z ...... Aż miło będzie popatrzeć na odbiory.

Opinia. Satyra.

współczuję Comarch stał się synonimem braku jakości. Polecam spojrzeć w dotychczas realizowane przez nich projekty w branży GIS, dla GUGIKU i innych. Słynna biedronka programistów :D

8 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt