wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-11| GIS, Mapy

Wszystkie ulice w bazie UMP

W bazie otwartego projektu Uzupełniająca Mapa Polski (UMP) znajdują się już najprawdopodobniej wszystkie ulice w kraju – ogłosili jego administratorzy.


Wszystkie ulice w bazie UMP

Dlaczego piszemy, że „najprawdopodobniej”? Jak wyjaśnia Alf/red/ z projektu UMP, baza ta jest na tyle kompletna, na ile pozwalają na to poszczególne samorządy. Zdarza się bowiem, że ulicy, która figuruje w rejestrze TERYT, nie można odnaleźć nigdzie indziej – w uchwałach, na innych mapach, w prasie itp. Wówczas przedstawiciele UMP kontaktują się z miejscowymi urzędami, by wyjaśnić sprawę. „Niektóre wskazują nam, gdzie znajduje się poszukiwany przez nas obiekt (np. w uchwałach z lat 90. XX wieku), za co im w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Niekiedy okazuje się, że ulica już nie istnieje albo nie ma szansy na wytyczenie jej w planowanym przebiegu, bo np. teren został już zabudowany inaczej. W takich przypadkach urząd nierzadko obiecuje wykasować ją z TERYT-u, i niektórym samorządom nawet się to udaje. Trwa to od dwóch tygodni do nawet półtora roku!” – mówi Alf/red/.

Jak wyjaśnia, kompletność UMP badana jest względem prowadzonej przez GUS bazy TERYT. Dzieje się to automatycznie kilka razy dziennie. Różnice publikowane są na stronie projektu. – Wszystkie widoczne tu braki to świeże nadania. W 2/3 przypadków pochodzą one z piątku [8 września – red.] i kilka z czwartku. Są też sytuacje, że mamy już naniesioną uchwałę, której jeszcze nie uwzględnił TERYT – wyjaśnia Alf/red/.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Aguś problem w tym, że najbliżej standaryzacji w zakresie objęcia tematu adresów jest firma komercyjna, a tego urzędy nie mogą ścierpieć. Stąd takie dziwne działania. Już dawno byłoby wszystko zrobione gdyby nie przerost ambicji.

Już nie mogę wytrzymać tej patologi, każdy ciągnie w swoją stronę i potem próbują to łączyć w jakiś bezsensowny sposób zamiast wspólnie stworzyć ogólnokrajowy standard który rozwiązał by te zupełnie niepotrzebne problemy

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt