wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-11| GIS, Mapy

Wszystkie ulice w bazie UMP

W bazie otwartego projektu Uzupełniająca Mapa Polski (UMP) znajdują się już najprawdopodobniej wszystkie ulice w kraju – ogłosili jego administratorzy.


Wszystkie ulice w bazie UMP

Dlaczego piszemy, że „najprawdopodobniej”? Jak wyjaśnia Alf/red/ z projektu UMP, baza ta jest na tyle kompletna, na ile pozwalają na to poszczególne samorządy. Zdarza się bowiem, że ulicy, która figuruje w rejestrze TERYT, nie można odnaleźć nigdzie indziej – w uchwałach, na innych mapach, w prasie itp. Wówczas przedstawiciele UMP kontaktują się z miejscowymi urzędami, by wyjaśnić sprawę. „Niektóre wskazują nam, gdzie znajduje się poszukiwany przez nas obiekt (np. w uchwałach z lat 90. XX wieku), za co im w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Niekiedy okazuje się, że ulica już nie istnieje albo nie ma szansy na wytyczenie jej w planowanym przebiegu, bo np. teren został już zabudowany inaczej. W takich przypadkach urząd nierzadko obiecuje wykasować ją z TERYT-u, i niektórym samorządom nawet się to udaje. Trwa to od dwóch tygodni do nawet półtora roku!” – mówi Alf/red/.

Jak wyjaśnia, kompletność UMP badana jest względem prowadzonej przez GUS bazy TERYT. Dzieje się to automatycznie kilka razy dziennie. Różnice publikowane są na stronie projektu. – Wszystkie widoczne tu braki to świeże nadania. W 2/3 przypadków pochodzą one z piątku [8 września – red.] i kilka z czwartku. Są też sytuacje, że mamy już naniesioną uchwałę, której jeszcze nie uwzględnił TERYT – wyjaśnia Alf/red/.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Aguś problem w tym, że najbliżej standaryzacji w zakresie objęcia tematu adresów jest firma komercyjna, a tego urzędy nie mogą ścierpieć. Stąd takie dziwne działania. Już dawno byłoby wszystko zrobione gdyby nie przerost ambicji.

Już nie mogę wytrzymać tej patologi, każdy ciągnie w swoją stronę i potem próbują to łączyć w jakiś bezsensowny sposób zamiast wspólnie stworzyć ogólnokrajowy standard który rozwiązał by te zupełnie niepotrzebne problemy

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt