wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie szlaku kolejowego
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-05| GNSS

Ostatnie satelity Galileo gotowe do startu

W centrum testów Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii pomyślnie zakończono testy ostatniego z 22 satelitów Galileo typu FOC.


Ostatnie satelity Galileo gotowe do startu <br />
Przygotowanie satelity Galileo do testu próżniowego
Przygotowanie satelity Galileo do testu próżniowego

Teksty poszczególnych aparatów tej serii trwały nieprzerwanie od maja 2013 roku. W ich trakcie sprawdzano, jak satelity te radzą sobie w próżni czy też z wibracjami bądź ekstremalnymi temperaturami.

Ostatni z przetestowanych aparatów na krótko wróci jeszcze do fabryki, gdzie zostanie poddany drobnym zmianom. Następnie zostanie przetransportowany do centrum kosmicznego w Gujanie Francuskiej, gdzie w grudniu br. wystartuje w kosmos razem z trzema identycznymi aparatami.

– Po raz pierwszy od ponad czterech lat w naszym centrum nie będzie już żadnego satelity Galileo. Ale mamy nadzieję, że to nie koniec naszego zaangażowania w ten projekt. Podpisano już bowiem kontrakt na budowę III transzy satelitów Galileo, a my będziemy walczyć o umowę na ich testowanie – mówi Jörg Selle, dyrektor zarządzający firmy ETS, która jest operatorem centrum testów.

Źródło: ESA, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt