wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-05| GNSS, Sprzęt

Zakłócanie GPS polskiej armii niestraszne

Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej 31 sierpnia podpisał umowę na dostawę 1244 odbiorników GPS wyposażonych w specjalistyczny moduł uodparniający je na zakłócanie.


Zakłócanie GPS polskiej armii niestraszne

Za blisko 42 mln zł kontrakt zrealizuje firma Hertz Systems z Zielonej Góry. Dostarczone przez nią odbiorniki będą integrowane z wojskowymi urządzeniami elektronicznymi (komputerem pokładowym, nawigacją inercyjną, radiostacją itp.) działającymi np. na transporterach opancerzonych Rosomak. Zastosowany w nich moduł SAASM (Selective Availability Anti-spoofing Module) zwiększa dokładność wyznaczanej pozycji i czasu oraz poprawia odporność na celowe zakłócenia (jamming) i elektroniczne podszywanie się pod sygnał GPS (spoofing).

Do tej pory firma Hertz Systems wyprodukowała i dostarczyła Siłom Zbrojnym RP ponad 600 wojskowych odbiorników GPS z modułem SAASM, które funkcjonują między innymi w: kołowym transporterze opancerzonym Rosomak, samobieżnym przeciwlotniczym zestawie rakietowym Poprad, stacji radiolokacyjnej Soła, radiolokacyjnym zestawie rozpoznania artyleryjskiego Liwiec, wyrzutni rakietowej Langusta WR-40, samobieżnej armato-haubicy 77T Dana i niszczycielu min Kormoran II.

Źródło: IU, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
kiedy to bedzie w moim aplu?

Dobrze! I bardzo dobrze, że polska myśl techniczna i firma sprawnie działająca (na przykład w przeciwieństwie do wszelkich polskich fabryk broni) wspiera rozwój polskiej armii :)

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt