Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-07-30| GNSS, Geodezja, Firma, Przetargi, Instytucje

Ogłoszono konkurs na projekty finansowane przez ESA w ramach PECS



W ubiegły piątek (27 lipca) Ministerstwo Gospodarki ogłosiło konkurs na składanie fiszek projektowych PECS w ramach Planu dla Europejskich Państw Współpracujących.

Wnioski mogą składać zarejestrowane i działające w Polsce przedsiębiorstwa, jednostki naukowo-badawcze, jednostki edukacyjne oraz inne podmioty samodzielnie lub w ramach tworzonych przez siebie konsorcjów. Każdy z projektów musi dotyczyć tematyki, która jest określona w Planie dla Europejskich Państw Współpracujących (PECS):

nauki o przestrzeni kosmicznej („space science”), w szczególności astronomii pozaatmosferycznej i astrofizyki, eksploracji Układu Słonecznego i fizyki powiązań Słońce-Ziemia; badań i zastosowań obserwacji Ziemi, w szczególności monitorowania środowiska, a także meteorologii, aeronomii i geodezji; telekomunikacji, w szczególności demonstracji usług łączności i nawigacji satelitarnej; badań w środowisku mikrograwitacji, w szczególności biologii i medycyny oraz inżynierii materiałowej; inżynierii i wykorzystania segmentu naziemnego.

Kategorie działań w ramach PECS obejmują:

technologie i wyposażenie związane z opcjonalnymi programami ESA, które nie są objęte ścieżką krytyczną realizacji programów ESA (non-critical path technology); projekty naukowe i/lub eksperymenty; wykorzystywanie danych; wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Przy wyborze projektów, które zostaną przekazane do ESA, preferowane będą:

Projekty z obszarów: inżynierii kosmicznej (wraz z segmentem naziemnym), satelitarnych obserwacji Ziemi, telekomunikacji, nawigacji satelitarnej oraz projekty związane z programem edukacyjnym ESA w wymienionych wyżej obszarach; Projekty odnoszące się do planowanych i bieżących projektów ESA, znajdujących się w chwili rozpatrywania wniosku w fazie realizacyjnej A i B oraz we wstępnej fazie C; Projekty zgłoszone przez naukowo-przemysłowe konsorcjum podmiotów polskich (z udziałem przynajmniej jednego partnera przemysłowego), w szczególności, gdy partner przemysłowy sprawuje rolę lidera konsorcjum; Projekty, których spodziewanym efektem będzie wytworzenie nowej technologii (w tym także oprogramowania, usługi lub know-how), które będą mogły następnie być spożytkowane przez polskiego uczestnika w projekcie (służąc zwiększaniu jego potencjału innowacyjnego); Projekty, których rezultaty (informacje/produkty/usługi/know-how) będą przydatne i możliwe do wykorzystania przez podmioty administracji publicznej w Polsce; Projekty zgłoszone przez polskie podmioty, których potencjał umożliwia realne osiągnięcie zamierzonych celów przedsięwzięcia i sprawną współpracę z ESA
i partnerami zagranicznymi.

Program PECS umożliwia polskim przedsiębiorstwom oraz instytucjom związanym z sektorem kosmicznym udział w projektach realizowanych przez ESA i wykorzystanie środków w wysokości co najmniej 5 milionów euro w ciągu 5 lat. Polskie podmioty, które wezmą udział w programie PECS staną się członkami międzynarodowych konsorcjów realizujących projekty ESA.

Projektodawca jest zobowiązany przekazać fiszkę projektową PECS oraz dokumentację konkursową. Wnioskodawca jest zobowiązany do złożenia wersji papierowej fiszki projektowej, do której należy dołączyć wersję elektroniczną fiszki oraz załączników na nośniku CD w formacie nie pozwalającym na dokonywanie modyfikacji treści dokumentacji. Obydwie wersje wniosku (papierową i elektroniczną) wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami należy złożyć osobiście, wysłać pocztą lub kurierem.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w terminie od 30 lipca do 10 września 2007 r. na adres:
Ministerstwo Gospodarki
Pl. Trzech Krzyży 3/5
00-507 Warszawa
Wzory dokumentów oraz więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS