wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Testy skanera SPL w Kopenhadze
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-01| GNSS

Nieudany start indyjskiego GPS-a

Niepowodzeniem zakończyła się wczorajsza (z 31 sierpnia) próba wystrzelenia ósmego satelity indyjskiego regionalnego systemu nawigacji (NAVIC, wcześniej IRNSS).


Nieudany start indyjskiego GPS-a

Aparat IRNSS-1H miał zastąpić wystrzelonego w 2013 roku IRNSS-1A, w którym na początku tego roku awarii uległy wszystkie trzy zegary atomowe. Podczas startu nie doszło jednak do odrzucenia osłony chroniącej satelitę, w wyniku czego urządzenie nie odłączyło się od rakiety nośnej i trafiło na niższą orbitę niż planowano.

Tym samym NAVIC składa się obecnie z 6 sprawnych satelitów nawigacyjnych. Oficjalne uruchomienie systemu odbyło się w zeszłym roku. Przy docelowych 7 aparatach obejmuje on swoim zasięgiem całe Indie wraz z pasem o szerokości 1500 km wokół granic tego kraju, umożliwiając wyznaczanie pozycji z dokładnością nie gorszą niż 10 metrów.

Dodajmy, że na Ziemi gotowy jest jeszcze jeden rezerwowy satelita NAVIC. Jego start ma nastąpić w tym roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt