Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-30| Geodezja, Instytucje, Kataster

W ZSIN-ie coś drgnęło

W ostatnim tygodniu Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach (ZSIN) został zasilony przez kolejne trzy samorządy.


W ZSIN-ie coś drgnęło

Jak wynika z informacji publikowanych na stronie GUGiK, są to: Ostrołęka oraz powiaty słupski i oleśnicki. Ponadto od lipca br. ZSIN został zasilony również danymi z powiatów łobeskiego, średzkiego i tucholskiego.

Informacje te wskazują, że po dłuższej przerwie w centralnym repozytorium ZSIN wreszcie coś zaczęło się dziać. Od listopada ubiegłego roku do lipca tego roku system nie został bowiem zasilony danymi z żadnych nowych samorządów.

Obecnie w ZSIN znajdują się dane ewidencji gruntów i budynków dopiero z 23 powiatów i miast na prawach powiatu. Oznacza to, że z obowiązku zasilenia ZSIN-u, co należało wykonać do września ubiegłego roku, wywiązało się dopiero 6% samorządów szczebla powiatowego.

GUGiK deklaruje jednak, że wkrótce proces zasilania ZSIN powinien przyspieszyć, w czym ma pomóc szereg działań zaplanowanych przez Urząd. W ich ramach planuje się m.in. pobranie kopii danych EGiB ze wszystkich powiatów w Polsce, które nie zasiliły ZSIN, co ma pomóc lepiej zidentyfikować problemy po stronie powiatowych ośrodków dokumentacji geodezyjnej. W GUGiK stworzono ponadto specjalny zespół wsparcia powiatów. Przygotowywane są także zmiany prawne, które powinny ułatwić zadania związane z poprawą jakości EGiB.

Ile więc jeszcze może potrwać zapełnianie ZSIN-u? Z ankiety przeprowadzonej niedawno przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wynika, że większość powiatów, która wzięła udział w badaniu, deklaruje dostosowanie EGiB do wymagań ZSIN do 2020 roku. Choć są i takie, które odkładają to nawet na II połowę przyszłej dekady.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Korzystanie z Portalu BDOT10k
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS