Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-28| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Pointfuse V3: nowa jakość modelowania chmur punktów

Firma Aritmetica wkrótce wypuści na rynek trzecie wydanie oprogramowania Pointfuse do modelowania chmur punków pochodzących ze skanowania laserowego oraz obróbki zdjęć. Producent zapowiada, że aplikacja wprowadzi zupełnie nowe podejście do przetwarzania tego typu danych.


Pointfuse V3: nowa jakość modelowania chmur punktów

Oficjalna premiera nowego wydania ma nastąpić 18 września i będzie można je przetestować m.in. podczas zbliżających się targów Intergeo w Berlinie (26-28 września). Z ogólnikowych zapowiedzi twórców aplikacji wynika, że ma ona oferować unikatową funkcję „selectable surfaces” służącą do klasyfikacji obiektów w obrębie sceny 3D. Dzięki niej mogą one być łatwo i na wysokim poziomie automatyzacji identyfikowane, grupowane i klasyfikowane. Ma to być znacznie efektywniejszy sposób pracy na danych 3D niż dotychczas dostępne procedury obróbki chmury punktów czy modeli typu mesh.

W Pointfuse V3 wprowadzono ponadto zmiany w graficznym interfejsie oraz algorytmach przetwarzania danych, dzięki którym – jak zapewnia producent – konwersja chmur punktów do postaci modeli 3D trwa minuty zamiast godzin i nie wymaga już skomplikowanych procedur czy definiowania mnóstwa parametrów. Producent chwali się ponadto, że efektem takiej obróbki jest model zajmujący nawet 4-krotnie mniej miejsca na dysku niż źródłowa chmura punktów.

– Testy oprogramowania Pointfuse V3 pokazały, że nowe funkcje oferowane przez to wydanie są na tyle mocno wyczekiwane przez użytkowników, że niektórzy z nich zdecydowali się nawet wstrzymać swoje projekty do czasu premiery tej aplikacji – mówi Mark Senior, menedżer w firmie Aritmetica.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS