Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-22| Geodezja, GIS, Firma, Przetargi

Kto wykona i skontroluje modele 3D budynków dla całego kraju?

Główny Urząd Geodezji i Kartografii wybrał najkorzystniejsze oferty w trzyczęściowym przetargu na opracowanie ponad 15 mln modeli 3D budynków dla całej Polski. Nie obyło się bez niespodzianki.


Kto wykona i skontroluje modele 3D budynków dla całego kraju? <br />
Modele LoD 2 we wrocławskim geoportalu
Modele LoD 2 we wrocławskim geoportalu

GUGiK zdecydował się unieważnić postępowanie dla części pierwszej, która obejmowała wykonanie modeli 3D dla województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i dolnośląskiego. Urząd zwrócił się bowiem do jedynego oferenta, który wystartował w tej części (tj. konsorcjum w składzie Fotokart Szczecin i GTA GeoService z Niemiec), by rozwiał podejrzenia dotyczące rażąco niskiej ceny. Przypomnijmy bowiem, że konsorcjum zaproponowało wykonanie prac za raptem 5,37 mln zł, co stanowi 63% budżetu GUGiK. Oferent nie złożył jednak wyjaśnień w tym zakresie.

W części II wystartowała jedynie firma Geoxy Kraków z ofertą o wartości 9,83 mln zł (106% budżetu) i GUGiK ją zaakceptował. Ten fragment zamówienia dotyczy modeli 3D dla województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Do części III zgłosiło się natomiast dwóch oferentów, a za najkorzystniejszą GUGiK uznał propozycję, która jednocześnie okazała się najtańsza. Przedstawiło ją konsorcjum firm Gispro Szczecin oraz Progea 4D z Krakowa. Jej wartość to 10,86 mln zł, co stanowi 128% budżetu GUGiK. Przedmiotem tej części jest wykonanie modeli 3D dla województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Dodajmy, że niedawno nastąpiło również otwarcie ofert w przetargu na skontrolowanie modeli 3D budynków zamówionych przez GUGiK. Do postępowania zgłosiły się następujące podmioty:
• konsorcjum firm TMCE Kraków oraz 19E z Wrocławia, wartość oferty: 3,266 mln zł (73% budżetu GUGiK);
• OPEGIEKA Elbląg, 3,408 mln zł (76% budżetu GUGiK);
• konsorcjum firm OPGK Gdańsk i WPG SA Warszawa, 4,180 mln zł (94% budżetu GUGiK).

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS