Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-08-17| Geodezja, GIS, Software

Geo-Map również w wersji 64-bitowej

Od 16 sierpnia dostępna jest najnowsza wersja (10.36) Systemu Informacji o Terenie GEO-MAP, która od teraz funkcjonuje również w wydaniu 64-bitowym, które może w pełni wykorzystywać 64-bitową architekturę systemu Windows.


Geo-Map również w wersji 64-bitowej

Korzystanie z nowej architektury przekłada się na zwiększenie szybkości działania oraz możliwość pracy na znacznie większych zbiorach danych. Najnowszą wersję może pobrać każdy użytkownik posiadający aktualną licencję poprzez narzędzia automatycznej aktualizacji lub w dziale „Download” na stronie www.igeomap.pl. Jednocześnie w ramach instalacji (tak jak dotychczas) dostępna jest aplikacja 32-bitowa (także w wersji 10.36). Kolejne wydania będą powstawały jednocześnie na obydwie platformy, tzn. Win32 i Win64.

Z innych istotnych nowości w aktualnej wersji należy wymienić dodanie do listy WMS kilku usług zbiorczych związanych z różnymi danymi przestrzennymi. Wśród nich znajdziemy serwisy:
1. KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntów – obejmujący dane ewidencji gruntów i budynków z ponad 200 powiatów prowadzących ewidencję w różnych systemach informatycznych.
2. KrajowaIntegracjaUzbrojeniaTerenu – obejmujący dane o uzbrojeniu terenu z ponad 40 powiatów prowadzących uzbrojenie w różnych systemach informatycznych. Usługa była szerzej opisywana w lipcowym numerze miesięcznika GEODETA.
3. KrajowaIntegracjaMiejscowychPlanowZagospodarowaniaPrzestrzennego – obejmujący miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego w postaci wektorowej z ponad 120 gmin.

Do usług zbiorczych sukcesywnie włączane są nowe usługi WMS pojawiające się powiatach lub gminach.

Kolejną nowością wersji 10.36 jest dodanie wbudowanej obsługi Street View. Funkcjonalność jest dostępna pod prawym klawiszem myszy i powoduje wywołanie okna Street View dla zestawu danych, nad którym aktualnie pracuje użytkownik, co zaprezentowano na ilustracji.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Jak się chce to się da wszystko No apropos w Warszawie na Geomapie przestali być zdolni do wydruków obróconych - inaczej niż orientacja ramki do północy się już nie da. A szkoda bo w wielu przypadkach to marnotrawstwo papieru i znaczny wzrost kosztów wydruku. Ale mapy wywiadu dają o dziwo skręcone. Wniosek : raz się da a drugi raz się nie da. Czy to nie Bareja. Cóż jak mawia klasyk administracja geodezyjna to nie Mc Donald's - tu wszędzie wszystko jest inaczej.
  
Super Na to czekałem
  
troll niestety nie wiem co można w Poznaniu, ja działam bliżej Warszawy. Wszystko się da, również ustawić bibliotekę, żeby na ekranie pokazywała czarne budynki. Nie jest to wiedza tajemna, skoro ja to umiem zrobić, ale widocznie rozmawiasz nie z tymi ludźmi.
  
 3 
~Jerzy A rób sobie jak Ci wygodniej! Wolna droga! Natomiast jak ja kupuję u ośrodku mapę dla klienta (wydruk) z CZERWONYMI budynkami, to już nie jest "róbta co chceta". Urząd za MOJE pieniądze ma mi dać produkt zgodny z przepisami. W końcu KOGO te przepisy obligują do zachowania jakichś standardów? Tylko geodetę - wykonawcę? A może przede wszystkim urzędnika? A już kwintesencją nieudolności była argumentacja pracowników ośrodka (w odpowiedzi na oprotestowanie produktu i podniesienie kwestii niezgodności z przepisami i zamówieniem) - otóż usłyszałem: "bo w Poznaniu tak mają" !!!! No i oczywiśie że "się nie da" zrobić wydruku z budynkami na czarno !!! - no, rzeczywiście argumenty nie do zbicia! Głęboka wiedza i znajomość programu. A wiesz co? - po dwóch tygodniach - dziwnym trafem "się dało" ! No to w końcu się DA, czy się NIE DA! ?
    2 
 4 
oj troll weź stoperan. W GeoMap wszystko jest dobrze. Ja też do pracy używam tej biblioteki znaków jak na obrazku a nie egib, bo dzięki temu widzę więcej. Przyzwyczaiłem się. A dane, wydruki itd idą już zgodnie z rozporządzeniem. Dodam, że od pewnego czasu mam w jednym z powiatów "możliwość" pracy na innym systemie i coraz bardziej doceniam Geo-Map za przemyślane rozwiązania. Nie wiem czy w ogóle jesteś geodetą, bo żaden z moich kolegów nie zwraca od lat na to uwagi. A może jesteś z urzędu centralnego?
    4 
 2 
Ło Matko i Córko! ja p....rzepraszam! Co to znowu za nowa moda się pojawiła? CZERWONE budynki? Ktoś ma delirkę? W/g zał do rozporządzenia ....ble ble ble Dz.U. Poz 2028 budynki są KOLORU CZARNEGO! EGBB01, EGBB01_01, EGBB01_02, EGBB03, EGBC03i inne. Jedynie budynek w budowie jest czerwony EGBB02 - ale 0,18 i przerywana i EGBB02_01 (SYMBOL).Na mapie zasadniczej przynajmniej, a fragment takiej widnieje obok. Ilustracja do tego art. ilustruje jedynie bajzel ( dla bardziej odpornych "#$%!!") w branży i sobiepaństwo firemek od softu. Również bezradność urzędników (moi ulubieńcy!) i nieznajomość programów na których pracują. Nieznajomość, czyli nieudolność, niechlujstwo i zwykłe lenistwo. Ot - co.
    3 
 5 



zobacz też:

|2017-08-16| Zintegrowane dane dot. zagospodarowania przestrzennego

Firma Geo-System Sp.z o.o. uruchomiła kolejną zintegrowaną usługę WMS. Tym razem integracja ...

|2017-08-04| Spore zainteresowanie usługami integrującymi

Na początku lipca warszawska firma Geo-System uruchomiła zbiorcze usługi WMS dla ewidencji gruntów i ...

|2017-05-18| O informacji przestrzennej w Polsce w Rocznikach Geomatyki

Na stronie Roczników Geomatyki można pobrać drugi tegoroczny numer czasopisma. Znajdziemy w ...


wiadomości

    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-02-20 | WROCŁAW | Seminarium naukowe IGiG
IGiG zaprasza na seminarium naukowe, które odbędzie się dnia 20.02.2025 r. (czwartek) o godzinie ...
więcej
2025-03-06 | WARSZAWA | Aktualne wyzwania i zasady realizacji scaleń gruntów z uwzględnieniem zarządzania zasobami wodnymi
Zgłoszenia należy nadsyłać do 4 marca 2025 r. przez formularz na stronie wydarzenia.
więcej
2025-03-07 | KOSZALIN | Uroczyste przekazanie do zasobu archiwów państwowych osmienastowiecznej mapy Pomorza i Meklemburgii
7 marca o godzinie 17.00 w Archigalerii na terenie Archiwum Państwowego w Koszalinie (ul. Marii ...
więcej
2025-03-21 | KRAKÓW | Konferencja Naukowo-Techniczna: Historyczne znaki graniczne i geodezyjne - zabytki techniki?
Konferencja odbędzie się w dniach 21-22 marca 2025 r. w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku ...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI | 25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez ...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ | Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz ...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geospatial Revolution, odc. 4
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
pierścienie Saturna składają się głównie z lodu?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Jan Ponikowski (1900-1984)
Urodził się 14 czerwca 1900 roku w Drewnikach k. Łukowa. I wojna światowa przerwała jego naukę w gimnazjum w Lublinie. Szkołę ukończył dopiero w 1922 roku, po czym rozpoczął studia na Wydziale Mierniczym Politechniki Warszawskiej, które ukończył w ...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1635
Jonas Scultetus (1603-64), jurysta ze Szprotawy, wydaje Mapę Śląska. Jest autorem m.in. map księstw: głogowskiego, wrocławskiego, legnickiego, nysko-grodkowskiego.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama