Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-16| Geodezja, Przetargi

MIB szuka dobrych praktyk w zakresie informatyzacji PODGiK-ów

Opracowanie „dobrych praktyk” dotyczących procesu informatyzacji PODGiK-ów oraz powiatowej części zasobu geodezyjnego i kartograficznego na podstawie wykonanej analizy porównawczej jest przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.


MIB szuka dobrych praktyk w zakresie informatyzacji PODGiK-ów

Celem opracowanych „dobrych praktyk” będzie dostarczenie wiedzy na temat wydajnej organizacji pracy w PODGiK zmierzającej do osiągnięcia pełnej informatyzacji ośrodka oraz informacji o kolejności podejmowania działań w zakresie cyfryzacji zasobu geodezyjnego i kartograficznego, w tym w szczególności budowy baz danych zgodnych z modelami danych, ujętych w przepisach prawa. Wiedza ta będzie rekomendacją dla pozostałych PODGiK na terenie kraju i pozytywnie wpłynie na proces tworzenia baz danych prowadzonych przez starostów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Zebrane „dobre praktyki” staną się zasobem informacyjnym gromadzącym w usystematyzowany sposób wiedzę o wszystkich czynnikach i doświadczeniach wpływających na skuteczne zautomatyzowanie działań PODGiK, w tym zcyfryzowanie danych zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Opis przedmiotu zamówienia

Oferty można składać do 18 sierpnia. Kryteriami wyboru najkorzystniejszej propozycji są cena (70%) oraz termin dostarczenia ostatecznej wersji analizy (30%).

Zamówienia realizowane jest w ramach projektu pn. „Opracowanie praktycznego informatora dla inwestorów w zakresie prawa budowlanego (z uwzględnieniem możliwości zastosowania środków poprawy efektywności energetycznej w budynkach w tym wprowadzanie innowacyjnych technologii)”.

Źródło: Baza Konkurencyjności


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS