wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-11| Geodezja, Firma, Ludzie

Zmarł Antoni Oyrzanowski

8 sierpnia w wieku 80 lat odszedł Antoni Oyrzanowski, dyrektor naczelny Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Szczecinie (1981-1990), założyciel i członek zarządu spółki akcyjnej Geomar w Szczecinie (1990-2002).


Zmarł Antoni Oyrzanowski

Antoni Oyrzanowski ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (1960). Od 1963 roku związany był ze Szczecinem. Najpierw pracował w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym Gospodarki Komunalnej, a następnie (po połączeniu ze Szczecińskim Okręgowym Przedsiębiorstwem Mierniczym) – w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym (na stanowisku naczelnego inżyniera, a od 1981 roku dyrektora naczelnego). Pod jego przewodnictwem nastąpił spektakularny w skali kraju rozwój firmy, spowodowany przede wszystkim wdrożeniem nowoczesnych technik i technologii, zatrudnieniem wykształconej i zmotywowanej kadry specjalistów, a także zaadaptowaniem nowatorskiej organizacji firmy i prorynkowych zasad zarządzania. W 1990 roku współtworzył spółkę akcyjną Geomar, której był członkiem zarządu do przejścia na emeryturę w 2002 roku.

Był mistrzem dla wielu pokoleń geodetów, dzieląc się nie tylko wiedzą zawodową, ale przede wszystkim wpajając szacunek dla zawodu geodety. Wykształcił wielu menadżerów, którzy dziś odnoszą sukcesy na trudnym rynku geodezyjnym. Działał czynnie w SGP, którego był członkiem przez 55 lat, pełniąc m.in. funkcję członka zarządu i prezesa Koła Seniorów. Został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi, branżowymi i stowarzyszeniowymi.

Z jego odejściem ponieśliśmy wielką stratę. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 14 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt