wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-11| Geodezja, Firma, Ludzie

Zmarł Antoni Oyrzanowski

8 sierpnia w wieku 80 lat odszedł Antoni Oyrzanowski, dyrektor naczelny Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego w Szczecinie (1981-1990), założyciel i członek zarządu spółki akcyjnej Geomar w Szczecinie (1990-2002).


Zmarł Antoni Oyrzanowski

Antoni Oyrzanowski ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (1960). Od 1963 roku związany był ze Szczecinem. Najpierw pracował w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym Gospodarki Komunalnej, a następnie (po połączeniu ze Szczecińskim Okręgowym Przedsiębiorstwem Mierniczym) – w Okręgowym Przedsiębiorstwie Geodezyjno-Kartograficznym (na stanowisku naczelnego inżyniera, a od 1981 roku dyrektora naczelnego). Pod jego przewodnictwem nastąpił spektakularny w skali kraju rozwój firmy, spowodowany przede wszystkim wdrożeniem nowoczesnych technik i technologii, zatrudnieniem wykształconej i zmotywowanej kadry specjalistów, a także zaadaptowaniem nowatorskiej organizacji firmy i prorynkowych zasad zarządzania. W 1990 roku współtworzył spółkę akcyjną Geomar, której był członkiem zarządu do przejścia na emeryturę w 2002 roku.

Był mistrzem dla wielu pokoleń geodetów, dzieląc się nie tylko wiedzą zawodową, ale przede wszystkim wpajając szacunek dla zawodu geodety. Wykształcił wielu menadżerów, którzy dziś odnoszą sukcesy na trudnym rynku geodezyjnym. Działał czynnie w SGP, którego był członkiem przez 55 lat, pełniąc m.in. funkcję członka zarządu i prezesa Koła Seniorów. Został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi, branżowymi i stowarzyszeniowymi.

Z jego odejściem ponieśliśmy wielką stratę. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 14 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Koleżanki i Koledzy ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS