wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje zabytkowe młyny
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-11| GNSS

Kolejne satelity Galileo rozpoczynają nadawanie

Dwa kolejne satelity europejskiego systemu nawigacji przeszły testy orbitalne, co pozwoliło włączyć je do konstelacji Galileo.


Kolejne satelity Galileo rozpoczynają nadawanie

Mowa o aparatach oznaczonych jakoGSAT0212-SV ID 03 oraz GSAT0213-SV ID 04, które zostały wystrzelone 17 listopada ubiegłego roku wraz z dwoma innymi satelitami (te nadają sygnały już od początku czerwca br.).

Tym samym konstelacja Galileo składa się już z 18 aparatów gotowych świadczyć usługi nawigacyjne. W praktyce sygnały nadaje jednak 15 z nich. Przekłada się to na 3-7 aparatów tego systemu widocznych na polskim niebie przy masce 10° i przynajmniej 4 przy masce 5°.

Na kolejne satelity Galileo będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Najbliższy start ma się odbyć jesienią tego roku. Na orbitę trafią wówczas cztery satelity. Nim zostaną włączone do konstelacji Galileo, będą musiały – podobnie jak poprzednicy – przejść kilkumiesięczne testy orbitalne.

Termin ogłoszenia pełnej operacyjności europejskiego systemu nawigacji nie uległ zmianie – ma to nastąpić w 2020 roku.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt