wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Apeks skanuje w Trójmieście
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-11| GNSS

Kolejne satelity Galileo rozpoczynają nadawanie

Dwa kolejne satelity europejskiego systemu nawigacji przeszły testy orbitalne, co pozwoliło włączyć je do konstelacji Galileo.


Kolejne satelity Galileo rozpoczynają nadawanie

Mowa o aparatach oznaczonych jakoGSAT0212-SV ID 03 oraz GSAT0213-SV ID 04, które zostały wystrzelone 17 listopada ubiegłego roku wraz z dwoma innymi satelitami (te nadają sygnały już od początku czerwca br.).

Tym samym konstelacja Galileo składa się już z 18 aparatów gotowych świadczyć usługi nawigacyjne. W praktyce sygnały nadaje jednak 15 z nich. Przekłada się to na 3-7 aparatów tego systemu widocznych na polskim niebie przy masce 10° i przynajmniej 4 przy masce 5°.

Na kolejne satelity Galileo będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Najbliższy start ma się odbyć jesienią tego roku. Na orbitę trafią wówczas cztery satelity. Nim zostaną włączone do konstelacji Galileo, będą musiały – podobnie jak poprzednicy – przejść kilkumiesięczne testy orbitalne.

Termin ogłoszenia pełnej operacyjności europejskiego systemu nawigacji nie uległ zmianie – ma to nastąpić w 2020 roku.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt