wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Studenci inwentaryzują budynek AGH
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-10| Mapy, Prawo, Instytucje

Gmina zniknie z mapy. Przez długi

Rząd podjął działania, które mają doprowadzić do likwidacji gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim – informuje Radio Szczecin. Wszystko przez jej ogromne zadłużenie.


Gmina zniknie z mapy. Przez długi <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Długi gminy sięgnęły 42,5 mln zł, podczas gdy jej dochody z tytułu podatków to tylko 3,7 mln zł. Co gorsza, sporą część z tej kwoty pozyskano w parabankach. W związku z fatalną sytuacją w gminie premier Beata Szydło wprowadziła w niej komisarza, a byłemu już wójtowi prokuratura postawiła zarzuty.

Jak w komunikacie prasowym napisał Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, sytuacja finansowa Ostrowic nie rokuje żadnej nadziei, a gmina nie ma szans na samodzielne istnienie. Dlatego wg planów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ma ona znaleźć się w granicach sąsiedniej gminy Drawsko Pomorskie. Odpowiednie procedury już ruszyły. Jej likwidacja ma być jednak poprzedzona konsultacjami z Drawskiem, by zmiana nie była zbytnim obciążeniem dla mieszkańców tego samorządu.

Na razie nie wiadomo, kiedy likwidacja miałaby wejść w życie. Obie gminy mają teraz trzy miesiące na ustosunkowanie się do propozycji rządu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt