Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-08| GNSS

Precyzyjne korekty wkrótce na każdą kieszeń?

Firmy Bosch, Geo++, Mitsubishi Electric oraz u-blox połączyły siły w przedsiębiorstwie joint venture Sapcorda Services, którego celem ma być przygotowanie precyzyjnych usług pozycjonowania GNSS dla masowego rynku.


Precyzyjne korekty wkrótce na każdą kieszeń?

We wspólnym komunikacie prasowym przedsiębiorstwa podkreślają, że istniejące usługi pozwalające na precyzyjne pomiary satelitarne nie spełniają wymagań masowego klienta. Dlatego firmy te chcą stworzyć własny tego typu serwis. Ma on stać się przystępnym rozwiązaniem dla producentów odbiorników i podzespołów czy integratorów elektroniki. W jego budowie pomogą wzajemnie uzupełniające się kompetencje wszystkich partnerów tej inicjatywy. U-blox i Geo++ zajmują się produkcją sprzętu GNSS. Bosch jest ekspertem m.in. w zakresie elektroniki samochodowej, z kolei Mitsubishi Electric ma doświadczenie przy budowie japońskiego regionalnego systemu pozycjonowania QZSS.

Na razie nie są znane szczegóły usługi, jaką miałoby stworzyć Sapcorda Services. Wiadomo, że korekty miałyby być dostępne na całym świecie za pośrednictwem zarówno sygnału satelitarnego, jak i internetu oraz powinny umożliwić wyznaczanie pozycji nawet z centymetrową dokładnością w czasie rzeczywistym. Ich dystrybucja ma się odbywać w otwartych formatach, dzięki czemu będą mogli z nich korzystać użytkownicy odbiorników różnych marek. Projektowany serwis ma znaleźć zastosowanie przede wszystkim w samochodach, szczególnie w pojazdach autonomicznych. Duży nacisk będzie więc położony nie tylko na dokładność, ale i bezpieczeństwo użytkowania korekt. Więcej informacji o tym rozwiązaniu mamy poznać jeszcze w tym roku.

– Wierzymy, że ta inicjatywa kompletnie odmieni rynek usług GNSS. Dzięki połączeniu takich cech, jak bezpieczeństwo, masowość, skalowalność oraz otwartość i atrakcyjny model biznesowy serwis ten będzie służyć wszystkim zainteresowanym producentom odbiorników GNSS i zmieni reguły gry obowiązujące w tej branży – mówi wiceprezes i współzałożyciel firmy u-blox Daniel Ammann.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS