Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-08| GIS, Mapy, Software, Instytucje

Esri docenia Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podczas ostatniej Międzynarodowej Konferencji Użytkowników Esri producent pakietu ArcGIS wyróżnił Polską Policję nagrodą „Za specjalne osiągnięcia w GIS-ie” (SAG – Special Achievement in GIS).


Esri docenia Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policję nagrodzono za projekt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Ten uruchomiony latem zeszłego roku serwis internetowy umożliwia obywatelom wskazywanie na mapie niebezpiecznych miejsc. Mogą oni w ten sposób zgłosić choćby: przypadki kłusownictwa, przekraczanie dozwolonej prędkości, dzikie wysypiska, wałęsające się psy czy używanie środków odurzających. Od końca lipca tego roku funkcjonalności KMZB dostępne są również dla użytkowników tabletów i smartfonów poprzez mobilną aplikację Geoportal Mobile.

KMZB została przygotowana przez firmę GISPartner z Wrocławia. Kluczowym elementem mapy jest iMapLite Cloud API – komponent pozwalający zarządzać danymi wielu użytkowników w chmurze. Dla potrzeb Komendy Głównej Policji przygotowano konfigurację udostępniającą:
• Publiczną mapę zgłoszeń pozwalającą anonimowym użytkownikom wprowadzać nowe dane (zgłoszenia).
• Prywatną mapę zgłoszeń pozwalającą uprawnionym operatorom zarządzać statusami zgłoszeń (w zdefiniowanym obszarze).

Ponadto dla administratorów dostępny jest panel zarządzania pozwalający m.in. na zmianę lub dodawanie kategorii zgłoszeń i ich właściwości (atrybutów). Jak zapewniają twórcy mapy, może ona obsłużyć nawet miliony zgłoszeń. Pozwalają na to zastosowane tu komponenty Big Data oraz prezentacja danych w formie tzw. dynamicznego klastrowania punktów.

Jak wyjaśnia podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, projekt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa został doceniony przez Esri za innowacyjne w skali kraju wykorzystanie systemów informacji geograficznej do budowy rozwiązań, które wspierają działania całego społeczeństwa. Podkreśla jednocześnie, że Polska Policja jest jedyną krajową instytucją uhonorowaną w tym roku nagrodą SAG. – To dla nas zaszczyt i wyróżnienie, które jednocześnie pokazuje, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem unikatowym i bazującym na najwyższych światowych standardach – mówi podkom. Dawid Marciniak.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS