wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-08| GIS, Mapy, Software, Instytucje

Esri docenia Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Podczas ostatniej Międzynarodowej Konferencji Użytkowników Esri producent pakietu ArcGIS wyróżnił Polską Policję nagrodą „Za specjalne osiągnięcia w GIS-ie” (SAG – Special Achievement in GIS).


Esri docenia Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policję nagrodzono za projekt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB). Ten uruchomiony latem zeszłego roku serwis internetowy umożliwia obywatelom wskazywanie na mapie niebezpiecznych miejsc. Mogą oni w ten sposób zgłosić choćby: przypadki kłusownictwa, przekraczanie dozwolonej prędkości, dzikie wysypiska, wałęsające się psy czy używanie środków odurzających. Od końca lipca tego roku funkcjonalności KMZB dostępne są również dla użytkowników tabletów i smartfonów poprzez mobilną aplikację Geoportal Mobile.

KMZB została przygotowana przez firmę GISPartner z Wrocławia. Kluczowym elementem mapy jest iMapLite Cloud API – komponent pozwalający zarządzać danymi wielu użytkowników w chmurze. Dla potrzeb Komendy Głównej Policji przygotowano konfigurację udostępniającą:
• Publiczną mapę zgłoszeń pozwalającą anonimowym użytkownikom wprowadzać nowe dane (zgłoszenia).
• Prywatną mapę zgłoszeń pozwalającą uprawnionym operatorom zarządzać statusami zgłoszeń (w zdefiniowanym obszarze).

Ponadto dla administratorów dostępny jest panel zarządzania pozwalający m.in. na zmianę lub dodawanie kategorii zgłoszeń i ich właściwości (atrybutów). Jak zapewniają twórcy mapy, może ona obsłużyć nawet miliony zgłoszeń. Pozwalają na to zastosowane tu komponenty Big Data oraz prezentacja danych w formie tzw. dynamicznego klastrowania punktów.

Jak wyjaśnia podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, projekt Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa został doceniony przez Esri za innowacyjne w skali kraju wykorzystanie systemów informacji geograficznej do budowy rozwiązań, które wspierają działania całego społeczeństwa. Podkreśla jednocześnie, że Polska Policja jest jedyną krajową instytucją uhonorowaną w tym roku nagrodą SAG. – To dla nas zaszczyt i wyróżnienie, które jednocześnie pokazuje, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem unikatowym i bazującym na najwyższych światowych standardach – mówi podkom. Dawid Marciniak.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Sag dla Policji miło słyszeć, że policja wykorzystuje nowe technologie. fajna wiadomość, gratuluję :)

jak osadzić się w policji? wystarczy dać szklaną nagrodę za własną aplikację, od razu komendant będzie wiedział, że robicie dobrą robotę;) Pełen sukces

2 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt