wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-02| GNSS

Kolejne problemy przy w modernizacji GPS

Po raz kolejny opóźnia się budowa segmentu naziemnego GPS nowej generacji (tzw. OCX), a także rosną koszty tej inwestycji.


Kolejne problemy przy w modernizacji GPS

Jak podaje branżowy portal Inside GNSS, datę ukończenia projektu przesunięto właśnie o 9 miesięcy na kwiecień 2022 roku. Jako przyczynę podano pojawienie się nowych ryzyk związanych z realizacją programu, a także konieczność wymiany przestarzałego już oprogramowania i hardware’u. Dodajmy, że pierwotnie uruchomienie OCX planowano na 2015 rok.

Rosną także koszty inwestycji. Według zaktualizowanego kosztorysu sięgnęły one już 5,5 mld dolarów. Z kolei wartość kontraktu na wykonanie tych prac, podpisanego w 2010 roku z firmą Raytheon, wyniosła raptem 1,5 mld dolarów.

Mimo tak znaczących opóźnień i przekroczeń kosztów amerykański budżet nadal pompuje pieniądze w ten program. Administrator GPS podkreśla bowiem, że OCX jest niezbędne dla dalszego funkcjonowania tego systemu nawigacji. Pozwoli bowiem korzystać z nowych możliwości satelitów III generacji, np. z nowego podstawowego cywilnego sygnału L1C (nota bene budowa tych aparatów również jest mocno opóźniona). OCX zapewni ponadto lepsze cyberbezpieczeństwo GPS.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt