wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Jak wyznaczyć strefy dojazdu w QGIS
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-01| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Instytucje

O opóźnieniach w projektach GUGiK-u na KRMC

W zeszły piątek (28 lipca) Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji zajął się projektami Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii realizowanymi w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.


O opóźnieniach w projektach GUGiK-u na KRMC

Przypomnijmy, że są to projekty: Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP), Zintegrowany System Informacji o Nieruchomościach faza II (ZSIN II) oraz Krajowa baza danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (K-GESUT). Łączna wartość tych przedsięwzięć to blisko 430 mln zł.

Jak czytamy w opublikowanych na stronie KRMC raportach z postępu rzeczowo-finansowego [pobierz raporty dla CAPAP, ZSIN II, K-GESUT], we wszystkich trzech przedsięwzięciach wystąpiły opóźnienia. W związku z tym w lutym br. został przygotowany „Plan Naprawczy dla projektów POPC w GUGiK” zawierający szczegółowe informacje dotyczące przyczyn powstałych opóźnień oraz zakresu podejmowanych działań w obszarze zarządzania zidentyfikowanymi opóźnieniami, a także podejmowanych środków zaradczych. Plan ten został przekazany w połowie lutego do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) wraz z propozycją nowych harmonogramów. 20 marca GUGiK uzyskał akceptację tej instytucji w zakresie Planu Naprawczego, w wyniku czego 11 maja zawarto aneksy do porozumień o dofinansowanie projektów.

W raportach przeczytamy ponadto o „kamieniach milowych” zrealizowanych w ramach poszczególnych projektów, a także o zidentyfikowanych ryzykach oraz o podjętych w związku z nimi działaniami.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kto piwa nawarzył, niech je wypije albo spowodować dodanie 6 miesięcy do harmonogramu projektów Nie jest tajemnicą, że Minister nadzorujący GUGIK, sparaliżował jego działanie przez przynajmniej 6 miesięcy. Władze GUGIK wygumkował w sierpniu, p.o. GGK skutecznie sparaliżowała GUGIK chyba przez 6 miesiecy, bo chyba dopiero w styczniu Pani Premier odwołała p. Jabłonowską. Nic oprócz tego - nie wpłynęło na opóźnienia. No może zbyt ambitny przetarg na CAPAP, który usiłowano przepychać, kiedy rynek na temat standardu CityGML niewiele wiedział. Stąd - przetargi kilkakrotnie przesuwane. Skoro to Minister - spowodował obstrukcję w GUGIKu trwająca 6 miesięcy, to niech teraz pójdzie do KRMC i CPPC, walnie się w klatę i powie : Pani Wandzie Buk : "Proszę Państwa, coś mi się po..ło. To mój błąd. Jako, że to moja wina - proszę o dodanie 6 miesięcy do czasu realizacji projektów".No ale czy Minister może doświadczyć takiego stanu jasności umysłu, dostąpić takiego poczucia pokory, i być aż tak uczciwy ? Gdyby był uczciwy to tak zrobił. Trzask, prask, obudziłem się. Koniec snu. Co dalej ?

zajecie dla prokuratora prokurator bedzie mial zajecie, bo coraz trudniej ludziom zamydlac oczy. Pieniadze sa maronowa na potege i tylko szkoda, ze MC sie tez bedzie mialo w tym swoj udzial. Ciekawe kto w tym wszystkim wpadl na pomysl aby reanimowc Marka S.

wydać i ogłosić sukces Zarządzanie projektami w gugik to już historia. Było, jest i będzie tak ze pieniądze zostaną wydane a produktów nikt nigdy nie zobaczy. Jak to możliwe ze w geodezji moje oczy widziały tylko produkty jednego projektu? Czy to znaczy ze tylko lubelskie rozumie dziedzinę i wie jak zarządzać?

czyli płaci za to pan Kowalski i reszta. Teraz już mamy mętne informacje o planie ratunkowym polegającym na przeniesieniu części kosztów w koszty niekwalifikowane i przesunięciu czasu projektu w kierunku w którym zagrożone jest osiągniecie wskaźników które determinują płatność ze strony UE. Ale brawo, bo przecież trzeba zawsze pisać brawo inaczej niektórzy się obrażają.

niekwalifikowany "niekwalifikowany" to w projektach UE koszt, którego nie można zaliczyć do refundacji projektu

Teraz to się trzeba zapytać czy projekty w tej formie i w tym czasie mają sens. Skala zagrożeń duża. Możliwości maleją wraz ze zbliżaniem się końca projektu. Koszty już teraz w części będą kosztami niekwalifikowanymi. Opóźnienia to kary, krótki czas to spadek jakości. Naprawdę nie lepiej wyłożyć połowę tej kwoty i zrobić to dobrze w czasie jaki nam pasuje ? Z doświadczenia wiem że jak nie ma projektu UE to wszystko się nagle tańsze robi.

pytania Trzeba byłoby odszukać panią dyrektor Jabłonowską i spytać co robiła w czasie swoich rządów, dodatkowo trzeba byłoby spytać ministra dlaczego blokował już w lecie zeszłego roku jakąkolwiek aktywność w projektach. Dlaczego ? Co się zmieniło ? Czy teraz jest lepiej bo trzeba gonić, nadganiać i czasu zdecydowanie mniej na realizację prac ?

wyszukajcie słowo niekwalifikowany... wiecie co ono oznacza w projektach UE ?

bazy czy jest chociaż jeden powiat w Polsce, w którym w 100% sprawnie działają te wymyślne projekty? jeżeli kupuję produkt powinna być gwarancja a nie ciągle korekty, korekty korekt itd i kolejne mln wydawane na "COŚ" co nigdy w obecnej formie nie będzie działało,

tak Plan korekta do planu póżniej korekta korekty Jak żyć Pani GGK plan był w 2016 nic się nie dzieje teraz korekta planu2017 nic się nie dzieje wiec potrzebna korekta 460 nie udało się wydać eksperyment na ludziach nie wypalił proszę w ramach oszczędności przekazać do Skarbu Państwa A Skarb wyda na bezrobotnych, zwalnianych z pracy. To znamy jak jest 10 urzędników zawsze dla siebie znajdą pracę i uzasadnienie braku efektywności. Winni są oni.

10 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt