Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-31| GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje

Współpraca Chorzowa i Google'a ułatwi nawigowanie

Jeśli kierowca korzysta z aplikacji Waze lub Map Google, to nigdzie nie będzie mu się jeździć tak dobrze jak po Chorzowie – chwali się chorzowski magistrat.


Współpraca Chorzowa i Google'a ułatwi nawigowanie

Miejski Zarząd Ulic i Mostów jako pierwszy w Polsce przystąpił do międzynarodowego programu wymiany danych Connected Citizens Program. Dzięki temu kierowcy poruszający się po Chorzowie otrzymywać będą aktualne informacje o zamknięciu ulic lub zmianie kierunków jazdy, a także o zdarzeniach drogowych mających wpływ na płynność ruchu. Pracownicy MZUiM za pomocą aplikacji ostrzegać będą również przed ograniczeniami na drogach związanymi z organizacją różnego rodzaju wydarzeń, np. przejazdu peletonu Tour de Pologne.

– Największą zaletą uczestnictwa w Connected Citizens Program jest to, że będziemy mogli nie tylko na bieżąco przekazywać komunikaty kierowcom, ale także dostawać od nich informację zwrotną. Użytkownicy aplikacji Waze mogą zgłosić nam np. miejsce, w którym została uszkodzona jezdnia lub zniszczono znak drogowy – wyjaśnia Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Dzięki stałemu przepływowi informacji drogowcy będą mogli szybciej reagować na pojawiające się zagrożenia – dodaje prezydent.

To nie koniec korzyści z programu CCP. Aplikacja nawigacyjna Waze ostrzeże bowiem kierowców o powstających w mieście korkach. Informacja trafi również do MZUiM – bieżący monitoring będzie podstawą do podejmowania działań zmierzających do ograniczenia zatorów drogowych. Chorzowscy drogowcy szukają także kolejnych zastosowań dla danych zbieranych przez aplikację. – Bazę informacji chcielibyśmy wykorzystać także w projektowanym właśnie systemie liniowego zarządzania ruchem. Takie rozwiązanie przyśpieszyłoby przekazywanie informacji o nietypowych zdarzeniach na drogach Chorzowa i miast ościennych, a tym samym usprawniło ruch pojazdów – zapowiada dyrektor MZUiM w Chorzowie Piotr Wojtala.

Liniowy system zarządzania ruchem to projekt realizowany przy wsparciu dotacji unijnej. Zakłada on m.in. modernizację wszystkich skrzyżowań z sygnalizacją świetlną w mieście, co umożliwi koordynację ich działania na najważniejszych ciągach komunikacyjnych. Dodatkowo wdrożony zostanie priorytet przejazdu dla pojazdów komunikacji publicznej oraz pojawią się elektroniczne tablice informujące kierowców o utrudnieniach na drogach.

Źródło: UM Chorzów, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS