wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-07-31| Przetargi

37 mln zł na aktualizację map ryzyka i zagrożenia powodziowego

Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej rozstrzygnął przetarg na przegląd i aktualizację map zagrożenia powodziowego oraz map ryzyka powodziowego.


37 mln zł na aktualizację map ryzyka i zagrożenia powodziowego

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Wykonawcą prac zostało konsorcjum: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Arcadis Warszawa, MGGP SA Tarnów. Wartość podpisanej umowy to 36,998 mln zł brutto. Zgodnie z SIWZ przetargu, KZGW zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia podstawowego do 37 mln zł.

Zamówienie obejmuje zarówno aktualizację już istniejących map, jak i sporządzenie nowych. Do zadań wykonawcy będzie należało m.in.
• weryfikacja i aktualizacja metodyki opracowania MZP i MRP,
• identyfikacja, pozyskanie i opracowanie danych na potrzeby przeglądu i aktualizacji MZP i MRP,
• przegląd MZP i MRP,
• aktualizacja MZP i MRP z I cyklu planistycznego,
• opracowanie map zagrożenia powodziowego,
• opracowanie map ryzyka powodziowego,
• opracowanie bazy danych przestrzennych MZP i MRP,
• opracowanie wersji kartograficznych MZP i MRP,
• przygotowanie raportu z wykonania przeglądu i aktualizacji MZP i MRP,
• przygotowanie publikacji MZP i MRP,
• przygotowanie zestawów danych MZP i MRP dla organów administracji,
• przygotowanie raportów dla Komisji Europejskiej z wykonania przeglądu i aktualizacji MZP i MRP.
Termin realizacji przetargu to 31 marca 2020 r.

Przegląd i aktualizacja MZP i MRP jest obowiązkiem wynikającym z art. 88f ust. 11 ustawy Prawo wodne: „mapy zagrożenia powodziowego oraz mapy ryzyka powodziowego podlegają przeglądowi co 6 lat oraz w razie potrzeby aktualizacji”. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Przegląd i aktualizacja map zagrożenia powodziowego i map ryzyka powodziowego”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
baju baju Budżet na przetarg był określony na 37 mln a nie 48 mln więc po co się podaje dwie ceny?

poprzednie mapy to był badziew. Miejmy nadzieję, że ta "aktualizacja" to de facto będzie porządne zrobienie tych map od nowa. Nie da się poprawić tego co poprzednio opracowano.

Ciekawe Czy metodyka zostanie ujawniona. Poprzednia nie była jawna a fakt wejścia w życie rozporządzenia dopiero w 2013 roku pokazał jak sprawa wyglądała. Wygląd map i ich poprawność pozostawiają wiele do życzenia. Czy będzie tak w kolejnej edycji?

miło Jak na aktualizację, to faktycznie ładna suma. najciekawszy jest pkt 3 "przegląd map", a później niektóre punkty nieco sztucznie rozdmuchane: opracowanie map, opracowanie bazy danych przestrzennych map, opracowanie wersji kartograficznej map... No i stąd taka kwota.

Kwota dobrze wygląda .

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt