wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-28| Geodezja, GIS, Software

Trimble prezentuje aplikację GIS na Androida

Penmap to nowa polowa aplikacja pomiarowa firmy Trimble przeznaczona dla smartfonów i tabletów z Androidem.


Trimble prezentuje aplikację GIS na Androida

Program zapewnia podstawowe funkcje pomiarowe dla GIS-u i geodezji, takie jak pomiar granic działek, tyczenie czy zarządzanie danymi o majątku. Jak zapewnia producent, Penmap oferuje z jednej strony intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs oraz pracę na internetowych podkładach mapowych, a z drugiej strony dokładne wyznaczanie pozycji oraz tworzenie kompleksowej dokumentacji z pomiarów. Aplikacja działa na różnych urządzeniach z Androidem, w tym na pancernym komputerze polowym Trimble TDC100. Może służyć do rejestrowania pomiarów z takich odbiorników, jak Trimble R10, R8s czy R2.

Oprogramowanie współpracuje ponadto z usługą Trimble Catalyst, która pozwala zamienić niemal dowolny smartfon w precyzyjne urządzenie pomiarowe – wystarczy podłączyć do niego specjalną niewielką zewnętrzną antenę GNSS oraz wykupić jedną z kilku dostępnych subskrypcji.

Jednym z elementów tej aplikacji jest Penmap Project Manager, który służy do tworzenia nowych projektów i związanych z nim formularzy, a także do definiowania jego uczestników. Rozwiązanie to współpracuje z platformą Trimble Connect do wymiany poprzez chmurę obliczeniową danych między biurem a terenem. Co ważne, dostęp do Trimble Connect jest zapewniony w cenie subskrypcji na Penmap.

– Penmap poszerza naszą ofertę dla klientów, którzy potrzebują elastycznego systemu pomiarowego. Użytkownicy tej aplikacji oraz usługi Catalyst mogą łatwo radzić sobie z okresowymi zmianami natężenia prac, bez konieczności przeprowadzania większych inwestycji w sprzęt – mówi Matt Delano, menedżer w Trimble’u.

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS