Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-07-27| Geodezja, Instytucje

Które śląskie ODGiK-i działają najszybciej?

Na stronie śląskiej Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej opublikowano wyniki ankiety pokazujące sprawność obsługi wykonawców prac geodezyjnych w poszczególnych ośrodkach dokumentacji województwa śląskiego.


Które śląskie ODGiK-i działają najszybciej?

Prezentowane dane odnoszą się do II kwartału br. Przy braku możliwości uzyskania informacji z systemu, który uwzględnia całość danych, ankieta została wypełniona na podstawie próby około 10% danych (z próby minimum 20, a maksymalnie 100 elementów).

Z opublikowanych wyników dowiemy się m.in., że w zdecydowanej większości śląskich ośrodków (a jest ich 39) czas na wydanie materiałów do pracy geodezyjnej wynosi do 10 dni od momentu złożenia wniosku. Dłużej niż 10 dni poczekamy w 5 ODGiK-ach w przypadku zgłoszenia pracy geodezyjnej i w 8 dla zgłoszenia uzupełniającego.

W przypadku wniosków niezwiązanych z pracą geodezyjną petent powinien otrzymać materiały w tym samym dniu w 11 ośrodkach miast. Najdłużej (powyżej 5 dni) musi czekać w 5 ODGiK-ach.

W ramach ankiety zbadano ponadto czas oczekiwania na weryfikację prac. Do 7 dni procedura trwa w 6 ODGiK-ach, a od 14 do 30 dni – w 11. Znacznie szybciej trwa natomiast ponowna weryfikacja. W terminie do 7 dni mieści się 27 ośrodków, a 13 z nich wyrabia się nawet poniżej 3 dni.

Gdzie jest największe ryzyko weryfikacji pracy geodezyjnej z wynikiem negatywnym? Z ankiety wynika, że w powiecie bieruńsko-lędzińskim oraz w Chorzowie i Katowicach. Tu od 31 do 50% protokołów ma wynik negatywny.

Zbadano również średni czas uwierzytelniania dokumentów. W tym samym dniu czynność ta jest wykonywana w 23 ośrodkach (dotyczy sytuacji związanych z przekazaniem przez wykonawcę dokumentacji do zasobu). Najdłużej, do 4 dni, geodeta musi czekać w 4 ODGiK-ach.

Przeanalizowano także czas aktualizacji baz danych EGiB, a także BDOT500 i GESUT (lub mapy zasadniczej w przypadku braku tych baz). W większości ośrodków operat ewidencyjny aktualizowany jest ciągu 4-7 dni (23), a w trzech – powyżej tygodnia. W przypadku baz BDOT500 i GESUT trwa to szybciej – w 13 ODGiK-ach dzieje się to jeszcze tego samego dnia.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama