wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-07-26| Geodezja, Przetargi

Odwołanie w przetargu GUGiK na bazy GESUT

Firma OPGK Kraków oprotestowała w Krajowej Izbie Odwoławczej przetarg Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na dostosowanie powiatowych baz GESUT.


Odwołanie w przetargu GUGiK na bazy GESUT

Spółka nie jest zadowolona z rozstrzygnięcia w części 43 zamówienia dotyczącego wykonania prac w powiecie krakowskim oraz Krakowie. Przypomnijmy, że zdaniem GUGiK najkorzystniejszą propozycję złożyło w tym przypadku Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki z Warszawy (była to jednocześnie oferta najtańsza). Druga w kolejności była propozycja OPGK Kraków.

Jak twierdzi w odwołaniu krakowska spółka, oferta PPG powinna zostać odrzucona, gdyż przedsiębiorstwo nie przedstawiło dokumentów na potwierdzenie, że na dzień, w którym upływał termin składania ofert, wykonawca nie podlegał wykluczeniu z przyczyn określonych w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Prawa zamówień publicznych. W skrócie: zgodnie z tymi przepisami określone osoby związane z wykonawcą nie mogą być prawomocnie skazane za pewne kategorie przestępstw. By to udowodnić, wykonawca powinien przedstawić stosowne informacje z Krajowego Rejestru Karnego.

Tymczasem według odwołującego Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki przedłożyło takie informacje jedynie dla podmiotu zbiorowego (jakim jest PPG) oraz prezesa zarządu, a w tym drugim przypadku informacja pochodzi już z prawie miesiąca po terminie składania ofert.

OPGK Kraków twierdzi ponadto, że stosowne informacje z KRK powinna była przedstawić również szczecińska spółka Geomar, na zasobach której w tym przetargu bazuje PPG. Już po terminie składania ofert w składzie jej rady nadzorczej miały bowiem zajść zmiany kadrowe. W takiej sytuacji GUGiK powinien był zwrócić się do wykonawcy o przedstawienie stosownych dokumentów z KRK, a mimo wskazania takiej potrzeby przez odwołującego tego nie uczynił.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
stare dzieje oj, chyba odwołujący zapomniał o zmianie przepisów

nowelizacja pzp zgodnie z ostatnią nowelizacją pzp dokumenty mają być ważne albo na dzień składania ofert albo na dzień składania uzupełnień. Chodzi o to żeby nie gromadzić zaświadczeń jak nie są potrzebne. Ale nie czytałem tego konkretnego siwz, być może wymagali zaświadczeń razem z ofertą.

OPGK Kraków Popieram w 100% OPGK Kraków, walczcie o swoje.

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt