Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-26| Geodezja, Przetargi

Odwołanie w przetargu GUGiK na bazy GESUT

Firma OPGK Kraków oprotestowała w Krajowej Izbie Odwoławczej przetarg Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na dostosowanie powiatowych baz GESUT.


Odwołanie w przetargu GUGiK na bazy GESUT

Spółka nie jest zadowolona z rozstrzygnięcia w części 43 zamówienia dotyczącego wykonania prac w powiecie krakowskim oraz Krakowie. Przypomnijmy, że zdaniem GUGiK najkorzystniejszą propozycję złożyło w tym przypadku Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki z Warszawy (była to jednocześnie oferta najtańsza). Druga w kolejności była propozycja OPGK Kraków.

Jak twierdzi w odwołaniu krakowska spółka, oferta PPG powinna zostać odrzucona, gdyż przedsiębiorstwo nie przedstawiło dokumentów na potwierdzenie, że na dzień, w którym upływał termin składania ofert, wykonawca nie podlegał wykluczeniu z przyczyn określonych w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Prawa zamówień publicznych. W skrócie: zgodnie z tymi przepisami określone osoby związane z wykonawcą nie mogą być prawomocnie skazane za pewne kategorie przestępstw. By to udowodnić, wykonawca powinien przedstawić stosowne informacje z Krajowego Rejestru Karnego.

Tymczasem według odwołującego Polskie Przedsiębiorstwo Geomatyki przedłożyło takie informacje jedynie dla podmiotu zbiorowego (jakim jest PPG) oraz prezesa zarządu, a w tym drugim przypadku informacja pochodzi już z prawie miesiąca po terminie składania ofert.

OPGK Kraków twierdzi ponadto, że stosowne informacje z KRK powinna była przedstawić również szczecińska spółka Geomar, na zasobach której w tym przetargu bazuje PPG. Już po terminie składania ofert w składzie jej rady nadzorczej miały bowiem zajść zmiany kadrowe. W takiej sytuacji GUGiK powinien był zwrócić się do wykonawcy o przedstawienie stosownych dokumentów z KRK, a mimo wskazania takiej potrzeby przez odwołującego tego nie uczynił.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS