Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2007-07-24| GNSS, Prawo, Instytucje

Minister gospodarki powołał zespół ds. przygotowania Karty PECS



Polskie firmy i instytucje, które wezmą udział w realizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną programie PECS, mają szanse na wykorzystanie w ciągu 5 lat co najmniej 5 mln euro. Minister gospodarki powołał zespół ds. przygotowania Karty PECS, który do 31 lipca br. określi kryteria naboru wniosków.

Dzięki przystąpieniu do programu PECS (Plan for European Cooperating States) Polska zyskuje dostęp do kontraktów realizowanych przez ESA, a zarezerwowanych do tej pory jedynie dla państw członkowskich. Polskim przedsiębiorcom daje to szanse podniesienia poziomu innowacyjności ich firm, szczególnie w obszarze rozwoju usług związanych z technikami satelitarnymi oraz dotarcia do odbiorców zainteresowanych nowatorskimi rozwiązaniami w tym obszarze.
Powołany zespół ds. Karty PECS na początku sierpnia br. przedstawi formularz zgłoszeniowy, w którym firmy zawrą opis projektu, wstępny szacunek i strukturę kosztów oraz kalendarz jego realizacji. Składanie wniosków potrwa do 10 września 2007 r. Wybrane przez Zespół wnioski zostaną przekazane ESA do 30 września 2007 r. Ostateczne uzgodnienie Karty PECS powinno nastąpić przed końcem kwietnia 2008 r., wtedy rozpocznie się realizacja projektów.
Realizacja kontraktów ESA przez polskie firmy finansowana będzie z polskich składek w Agencji. Roczna składka dla krajów współpracujących wynosi około 1 mln euro (w przypadku członkostwa w ESA Polska płaciłaby 12-14 mln euro rocznie). Polskie przedsiębiorstwa będą też mogły uzyskać współfinansowanie z budżetu Unii Europejskiej.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama