wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-19| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Pewne korekty w odbiorniku SXblue Platinum

Kanadyjska firma Geneq rozbudowała swoją serię precyzyjnych odbiorników satelitarnych SXblue o model Platinum. Wyróżniają go m.in. zaawansowane funkcje obsługi korekt.


Pewne korekty w odbiorniku SXblue Platinum

Podobnie jak starsze instrumenty z tej serii SXblue Platinum jest niewielkim i lekkim odbiornikiem sprzedawanym z zewnętrzną anteną. Jako rejestrator można natomiast wykorzystać niemal dowolne urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS – daje to użytkownikowi bardzo szeroki wybór aplikacji pomiarowych.

Ten 394-kanałowy i trzyczęstotliwościowy odbiornik w najbardziej rozbudowanej wersji śledzi systemy GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou oraz QZSS, a także korekty SBAS i RTK. Urządzenie dostępne jest również w najtańszej wersji Platinum Basic, która korzysta tylko z wybranych systemów i kanałów. Jak jednak podkreśla producent, w razie potrzeby można zdalnie aktywować obsługę dodatkowych sygnałów.

Podobnie jak starsze odbiorniki SXblue model Platinumoferuje zaawansowane śledzenie systemów SBAS (a więc np. EGNOS), co pozwala korzystać z tych sygnałów pod koronami drzew czy w terenie górzystym. Dodatkowo sprzęt rozbudowano o obsługę poprawek Atlas transmitowanych na kanale L – umożliwiają one pomiar z dokładnością nawet subdecymetrową.

Oprócz tego sprzęt oferuje funkcję Tracer, która – w razie uraty połączenia z Atlasem – pozwala przez pewien czas kontynuować precyzyjne pomiary. Z kolei w razie zerwania połączenia z korektami RTK odbiornik automatycznie przełączy się na usługę Atlas – korzystanie z tego rozwiązania wymaga jednak wykupienia abonamentu.

W ocenie producenta SXblue Platinumsprawdzi się przede wszystkim w pomiarach na potrzeby GIS-u, leśnictwa, rolnictwa, ochrony środowiska czy zarządców infrastruktury przesyłowej.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2017] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Geneq, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS