Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-29| Geodezja, Sprzęt, Instytucje, Imprezy

Przyszli geodeci zwiedzają Muzeum Geodezyjne

Nigdy nie jest za wcześnie, by poznawać nowoczesne i dawne technologie pomiarowe, a najlepiej robić to przez zabawę. Przekonali się o tym przedszkolaki i uczniowie, którzy niedawno odwiedzili Muzeum Geodezyjne WPG.


Przyszli geodeci zwiedzają Muzeum Geodezyjne

Na początku maja do placówki tej, znajdującej się w siedzibie Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego przy Nowym Świecie, zawitała grupa uczniów II klasy Szkoły Podstawowej nr 355 w Warszawie. Podczas prezentacji zorganizowanej przez pracowników WPG dowiedzieli się, jak za pomocą map można odkrywać historię oraz jak rozwijały się badania geodetów nad kształtem Ziemi. Po krótkim zwiedzaniu muzeum i poznaniu podstawowych instrumentów geodezyjnych (niwelatora czy teodolitu) dzieci wzięły udział w zabawach edukacyjnych, w trakcie których miały za zadanie np. wykonać pomiar dalmierzem laserowym oraz odczytać symbole na mapie.

Z kolei pod koniec czerwca Muzeum Geodezyjne WPG odwiedziły przedszkolaki z „zerówki” z gminnego przedszkola w podwarszawskiej Jabłonnie. Dzieci z grupy Biedronek i Pszczółek miały okazję spojrzeć przez lunetę instrumentów geodezyjnych, a nawet spróbować swoich sił w pomiarach. Pracownicy WPG zorganizowali im bowiem konkurs, w którym miały wykonać pomiar zadanego odcinka za pomocą sznurka, ruletki, taśmy stalowej oraz zwykłej miarki. Maluchy potraktowały to zadanie jak najbardziej poważnie i z wielkim zaangażowaniem sprostały postawionemu im zadaniu.

W trakcie wizyty w muzeum dzieci poznały ponadto najnowsze technologie geodezyjne. Próbowały na przykład odnaleźć znane im miejsca (choćby swoje przedszkole) na cyfrowej ortofotomapie aglomeracji warszawskiej. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził jednak pokaz wykorzystania drona w celach fotogrametrycznych. W tym przypadku okazało się, że bezzałogowe technologie są im lepiej znane niż niejednemu geodecie z wieloletnim doświadczeniem.

Więcej zdjęć w Fotogalerii

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS