wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-21| GIS, Instytucje

Nowy geologiczny zespół wesprze Radę IIP

Podczas posiedzenia Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej, które odbyło się w ostatni poniedziałek (19 czerwca), podjęto uchwałę dotyczącą powołania zespołu zadaniowego „Zasoby+”.


Nowy geologiczny zespół wesprze Radę IIP

Do jego zadań będzie należało wsparcie merytoryczne Rady IIP w zakresie trzech tematów danych przestrzennych: geologia, zasoby energetyczne oraz zasoby mineralne, w tym opracowanie opinii i ekspertyz, konsultowanie dokumentów przygotowywanych przez Radę czy występowanie z propozycjami rozwoju IIP. Przewodniczącym zespołu został dr Tomasz Nałęcz z Państwowego Instytutu Geologicznego. W jego skład weszli ponadto: prof. Andrzej Leśniak (AGH), prof. Mariusz Młynarczuk (AGH), dr. Ryszard Chybiorz (UŚ), dr Krystyna Michałowska (UR w Krakowie), dr inż. Karol Wawrzyniak (NCBJ) oraz mgr Paulina Kamińska (PIG).

Tematem posiedzenia Rady był także przegląd stanu IIP (wraz z przyjęciem zaleceń) dotyczący tematów danych przestrzennych, za które odpowiedzialni są prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej (tj. hydrografia) oraz minister właściwy ds. gospodarki morskiej (hydrografia, warunki oceanograficzno-geograficzne, obszary morskie).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
chyba hydrogeologia a od kiedy PIG zajmuje się hydrografią pewnie chodzi o hydrogeologię mapę hydrograficzną robi GUGiK a PIG hydrogeologiczna
 1 
odpowiedz zgłoś
hmmm Czy pan dr. Nałęcz szuka zajęcia ? Generalnie nie potrzeba zespołów jak chce się pracować.
 5 
odpowiedz zgłoś
podstawa prawna powołania tego zespołu przez Radę ds. IIP proszę. Konkretny artykuł który pozwala Radzie to zrobić ?
 6 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS