Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-22| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Leica wprowadza do sprzedaży nowy skaner

Pod koniec zeszłego roku Leica Geosystems z pompą zaprezentowała nowy skaner laserowy BLK360 kosztujący zaledwie około 15 tys. euro. Od teraz klienci z Europy mogą już rezerwować te instrumenty. Pierwsze dostawy przewidziane są już latem.


Leica wprowadza do sprzedaży nowy skaner

Oprócz ceny urządzenie wyróżnia prostota użytkowania. Instrument wystarczy rozłożyć na statywie lub płaskiej powierzchni i nacisnąć przycisk, po czym wykonywany jest skan z prędkością 360 tys. pkt/s oraz zdjęcie panoramiczne. Zasięg pomiaru wynosi od 0,6 do 60 metrów, a dokładność na dystansie 10 metrów to 4 mm. Pojedynczy skan zajmuje raptem 3 minuty. Pozyskane w jego trakcie dane mogą być już po chwili przeglądane na iPadzie w aplikacji Autodesk ReCap Pro.

– BLK360 łączy w sobie ekskluzywne technologie zapewniające wyjątkową wydajność oraz znaczące uproszczenie obrazowania 3D ograniczone do naciśnięcia jednego przycisku. Umożliwiło nam to stworzenie nowych możliwości dla ekspertów z zakresu skanowania laserowego, a także udostępnienie tej technologii dla grup, które z niej dotychczas nie korzystały. Pozwala to wykorzystać skanowanie laserowe w zastosowaniach, które dotychczas były niewyobrażalne – mówi prezes Leica Geosystems ds. technicznych Burkhard Boeckem.

Źródło: Leica Geosystems


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS