Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-20| GIS, Teledetekcja, Software, Imprezy

Globema: Innowacyjne rozwiązania przestrzenne 2017

Duża dawka wiedzy na temat rozwiązań Globemy i partnerów, pokazy najnowszych aplikacji zbudowanych m.in. na platformach Smallworld i Google Maps, satelita okołoziemski Dove, bolid solarny Eagle One, najnowsze modele smartfonów Samsunga i koncert Elektrycznych Gitar. Tak w skrócie wyglądała Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne Rozwiązania Geoprzestrzenne 2017, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca w Hotelu Warszawianka w Jachrance.


Globema: Innowacyjne rozwiązania przestrzenne 2017
Wydarzenie zainaugurowało obchody 20-lecia Globemy (firma została założona w grudniu 1997 roku). W Konferencji wzięło udział ponad 180 uczestników z 9 krajów. Wśród prelegentów znaleźli się eksperci z takich firm, jak: Google, GE, Planet Labs, UPC, E.ON, KPEC i Dell. Nie zabrakło również wystąpień ekspertów Globemy.

Powitanie, prezentacje i koncert Elektrycznych Gitar

Pierwszego dnia Konferencji, po oficjalnym otwarciu wydarzenia, członkowie Zarządu Globemy opowiedzieli o 20 latach technologicznej żeglugi firmy i perspektywach jej rozwoju. W dalszej części sesji uczestnicy mieli okazję wysłuchać trzech prezentacji gościnnych:
• Cloud, Big Data and Machine Learning open new application areas of Google Maps (Neil Gyte, Google)
• New applications in remote sensing – daily earth imaging with the world’s largest satellite constellation (Blanca Payas Puigarnau, Planet Labs)
• Disruptive Digital Energy (Gilles Prud’homme, GE Energy Connections – Software Solutions)


Dzień pełen wykładów, warsztatów i pokazów zakończyła uroczysta kolacja w położonej nad rzeką Narew restauracji Yacht Club. Na gości czekało wiele atrakcji między innymi efektowny pokaz barmański w wykonaniu rekordzisty świata w najdłuższej żonglerce – Krzysztofa Drabika. Główną atrakcją wieczoru był koncert Elektrycznych Gitar. Zespół, występujący w pełnym 6-osobowym składzie, zagrał między innymi takie przeboje, jak „Kiler”, „Jestem z miasta” czy „Dzieci”.


Jeszcze więcej prezentacji i pokazów

Drugiego dnia Konferencji już od rana goście mogli wziąć udział w merytorycznych prezentacjach podzielonych na dwie równoległe sesje techniczne – Asset Management oraz Location Based Services & Cloud. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób aplikacje oparte na Google Maps pozwalają na podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych, jakie narzędzia zastosować, aby wesprzeć rozwój biznesu, jak osiągnąć znaczne oszczędności dzięki optymalizacji tras dojazdu i transportu towarów, czy jak efektywnie zaimplementować licencję Google Maps. Również tego dnia nie zabrakło prezentacji gościnnych:
• Unified Field Service Management Solution to support both electricity and gas distribution operations at E.ON Romania (Ioan Huma, E.ON Business Services Iasi)
• Make better business decisions with Google Maps and Cloud (Edward Boiling, Google)
• Doświadczenia z integracji systemu GIS z systemem bilingowym na przykładzie KPEC Bydgoszcz (Andrzej Waruszewski, KPEC)
• Urządzenia Rugged i realizacja zadań w terenie (Michał Kruk, Dell)Co na wystawie?

W trakcie obu dni konferencji goście mogli odwiedzić wystawę, na której prezentowane były rozwiązania Globemy oraz jej partnerów. Wydarzenie odwiedził również zespół z Politechniki Łódzkiej, który zaprezentował pierwszy polski bolid napędzany energia słoneczną – Eagle One. Na wystawie można było także przyjrzeć się z bliska satelicie okołoziemskiemu „Dove”, który został zaprojektowany przez amerykańską firmę założoną przez byłych naukowców NASA – Planet Labs. Satelity te poruszają się po niskiej orbicie okołoziemskiej z prędkością 7 km/s wykonując wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne Ziemi. Podczas wystawy technologii eksperci Globemy udzielali również konsultacji technicznych dotyczących między innymi takich tematów, jak: instalacja, bezpieczeństwo, migracja, wydajność i administracja rozwiązań oraz architektury IT, licencjonowanie i implementacja Map Google.

Źródło: Globema


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS