Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-20| GIS, Teledetekcja

LandViewer: analiza zobrazowań satelitarnych w przeglądarce

Amerykańska firma EOS uruchomiła LandViewer – platformę, która umożliwia przeszukiwanie i wizualizację petabajtów zobrazowań satelitarnych w chmurze obliczeniowej.


LandViewer: analiza zobrazowań satelitarnych w przeglądarce

Użytkownicy tego rozwiązania mogą szybko przeszukiwać aktualne i archiwalne zobrazowania z satelitów Landsat 7 i 8 oraz Sentinel 2 – wystarczy określić interesujące nas terytorium oraz przedział czasowy. Można również zdefiniować takie kryteria, jak wysokość słońca czy zachmurzenie. Dostęp do tych funkcjonalności jest darmowy, a do korzystania z nich wystarczy przeglądarka internetowa, również w wersji mobilnej.

Jak zapewnia firma EOS, dzięki zastosowaniu tzw. danych kafelkowych wyszukana scena wyświetlana jest najpóźniej w ciągu 10 sekund. Może on ją wizualizować w różnych kompozycjach, a także za pomocą różnych wskaźników, np. przydatnego w analizach roślinności NDVI. LandViewer pozwala ponadto na łatwe porównywanie zobrazowań pozyskiwanych w różnych okresach.

Jednymi z pierwszych użytkowników LandViewera byli izraelscy naukowcy, którzy w lutym br. wykorzystali go do wygenerowania mapy batymetrycznej wybrzeża Półwyspu Arabskiego w rozdzielczości 100 metrów. Platforma firmy EOS pomogła im wyszukać zobrazowania, na których dno morskie było najlepiej widoczne (z bezchmurnym niebem i niewielkim falowaniem).

Źródło: EOS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS