Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-09| Geodezja, Imprezy, Kataster

Ćwierć wieku minęło, czyli jubileuszowa Konferencja TNN

W dniach 29-31 maja w Centrum Ekspozycyjnym Stara Kotłownia na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyła się jubileuszowa XXV Konferencja Naukowa Towarzystwa Naukowego Nieruchomości organizowana we współpracy z Katedrą Gospodarki Nieruchomościami i Rozwoju Regionalnego oraz Katedrą Zasobów Nieruchomości tegoż uniwersytetu.


Ćwierć wieku minęło, czyli jubileuszowa Konferencja TNN <br />
fot. dr inż. Kamilla Górska-Koplińska
fot. dr inż. Kamilla Górska-Koplińska

Patronat honorowy nad konferencją objęli: rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. dr hab. inż. Ryszard Górecki, dziekan Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie dr hab. inż. Paweł Wielgosz, prof. UWM, przewodniczący Komitetu Geodezji Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Jan Kryński oraz prezydent Olsztyna dr inż. Piotr Grzymowicz.

Konferencje TNN stworzyły już ćwierćwiekową tradycję corocznych spotkań środowiska naukowego i branżowego zajmującego się w swojej działalności zawodowej tematyką związaną z gospodarowaniem nieruchomościami. Wpisały się one na stałe w działalność Towarzystwa, obok ogólnopolskich seminariów naukowych czy działalności wydawniczej. W tegorocznej konferencji uczestniczyło rekordowo dużo, bo aż 80 osób. Wzięli w niej udział przedstawiciele wielu ośrodków akademickich w Polsce: Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (UWM), Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ), Wojskowej Akademii Technicznej (WAT), Politechniki Warszawskiej (PW), Politechniki Gdańskiej (PG), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH), Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (UR), Uniwersytetu Poznańskiego (UP), Uniwersytetu Gdańskiego (UG), Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (UPW), Uniwersytetu Szczecińskiego (US), Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ), Politechniki Białostockiej (PB), Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK), Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach (UEK), we Wrocławiu (UEW), w Poznaniu (UEP), Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej (PWSTZ) w Jarosławiu, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej (WSIE) w Rzeszowie, oraz goście z zagranicy: z włoskiego Technical Uniwersity Politecnico di Bari, z rumuńskiego zrzeszenia rzeczoznawców majątkowych GECO M.E.C. 2003 S.R.L. w Konstancji, z angielskiego Oxford Brookes University, a także przedstawiciele środowiska rzeczoznawców majątkowych i zaproszeni goście.

W pierwszym dniu konferencji uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością naukowo-badawczą Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM, gospodarza tegorocznej konferencji – zaprezentowaną przez prodziekan dr inż. Adę Wolny. Słowo do zebranych skierował również Andrzej Lewkowicz, dyrektor jednego z Oddziałów PKO BP w Olsztynie, sponsor tegorocznej konferencji.

Następnie, jak co roku, odbyła się sesja doktorancka z pięcioma referatami wygłoszonymi przez doktorantów różnych uczelni o różnym stopniu zaawansowania pracy nad rozprawą doktorską. Tradycyjnie, jury składające się z samodzielnych pracowników nauki nagrodziło osoby, których wystąpienia uznano za wyróżniające się. Tegorocznymi laureatami zostały: mgr inż. Marta Figurska, doktorantka UWM w Olsztynie, za referat pt. „Automatyczne modele wyceny nieruchomości” oraz mgr inż. Beata Śpiewak, doktorantka z AGH w Krakowie, za referat pt. „Zastosowanie metod pasywnych estymacji odpornej: Baardy i Pope’a w analizie rynku nieruchomości”. Warto wspomnieć, że jeden z zeszłorocznych laureatów konkursu mgr Radosław Gaca w tym roku przybył na konferencję już ze stopniem doktora.

Po sesji doktoranckiej, uczestnicy konferencji mieli do dyspozycji czas na indywidualne zwiedzanie miasteczka akademickiego Kortowo. Ten wyjątkowo pięknie położony w parku nad jeziorem kampus uniwersytecki pozwolił poczuć się niemal jak na wakacjach, tym bardziej, że przyjemnie wiosenna pogoda bardzo temu sprzyjała. Wieczorem był czas na rozmowy towarzyskie przy kolacji grillowej w plenerze, nad jeziorem.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonały prof. dr hab. inż. Sabina Źróbek, prezes TNN oraz dr hab. inż. Małgorzata Renigier-Biłozor, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego. W sesji otwarcia głos zabrali wszyscy patroni honorowi konferencji. Był to jednocześnie drugi, pracowity dzień obrad. Składały się na niego cztery sesje plenarne, prowadzone przez zespołu dwuosobowe: prof. dr hab. Ewę Kucharską-Stasiak i dr. hab. inż. Piotra Parzycha, prof. AGH, dr hab. inż. Annę Barańską i dr Alinę Źróbek-Różańską, prof. dr hab. Marię Trojanek i dr. hab. Sebastiana Kokota, prof. US, dr hab. Iwonę Foryś, prof. US i dr. inż. Marka Walacika.

Tematyka 15 wygłoszonych referatów obejmowała następujące grupy tematyczne: Olsztyn ogród inwestycji, pozyskiwanie i wykorzystywanie informacji geodezyjno-kartograficznych w gospodarowaniu przestrzenią, metody analiz rynku nieruchomości, wycena nieruchomości, ocena inwestycji i doradztwo na rynku nieruchomości. Każda z sesji plenarnych była zwieńczona ożywioną dyskusją i pytaniami do prelegentów. W ten sposób główne zadanie spotkań konferencyjnych, jakim jest swobodna wymiana myśli i poglądów oraz dzielenie się kierunkami i wynikami podejmowanych badań, zostało zrealizowane.

Wieczór drugiego dnia konferencji był zarezerwowany na seans filmowy w olsztyńskim planetarium prezentujący historię miasta, w którym m.in. żył i pracował Mikołaj Kopernik. Po filmie wspólny spacer po starówce zakończyliśmy w eleganckich wnętrzach restauracji Wileńskiej, gdzie świętowaliśmy srebrny jubileusz Konferencji Naukowych TNN. Był czas na swobodne rozmowy, wspomnienia i taniec.

Trzeci, ostatni dzień konferencji składał się z trzech sesji referatowych obejmujących w sumie 10 referatów oraz 15 tzw. krótkich wystąpień konferencyjnych. Sesje prowadzone były przez: dr hab. inż. Marię Hełdak (UPW) i dr. hab. inż. Radosława Cellmera (UWM), dr hab. Magdalenę Załęczną, prof. UŁ i dr. inż. Olgierda Kempę (UPW) oraz dr. inż. Jana Konowalczuka (UEK) i dr. Sławomira Palickiego (UEP). Tematyka referatów przynależała do wymienionych wyżej grup tematycznych, zaplanowanych dla całej konferencji.

dr hab. inż. Anna Barańska (AGH)


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS