Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-07| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

"Drony dla geodety" już do pobrania

Dziś biblioteka bezpłatnych niezbędników sprzętowych GEODETY dostępnych na Geoforum.pl rozszerzyła się o nową pozycję „Drony dla geodety”.


"Drony dla geodety" już do pobrania

Prezentujemy tu wszystkie bezzałogowce przeznaczone do celów geodezyjnych dostępne w ofercie krajowych dystrybutorów. Zestawienie maszyn podzieliliśmy na wirnikowce oraz płatowce. Tych pierwszych uzbierało się 21, a drugich 13. Oczywiście na światowym rynku wybór tych maszyn jest wielokrotnie większy. Wyszliśmy jednak z założenia, że w branży geodezyjnej mało jest pasjonatów bezzałogowego lotnictwa, którzy gotowi są kupić niszowego lub amatorskiego drona, samodzielnie dostosować go do celów geodezyjnych, a w razie usterki liczyć tylko na swoje umiejętności. Nasze przypuszczenia potwierdza zresztą praktyka. Rzut oka na strony internetowe firm geodezyjnych posiadających drony pokazuje, że niemal bez wyjątku zdecydowały się one właśnie na sprzęt od krajowych dystrybutorów i skrojony pod potrzeby geodetów.

Inwestycja w technologie UAV to jednak nie tylko sprzęt, ale i oprogramowanie, które przetworzy zdjęcia lotnicze do postaci ortofotomapy, chmury punktów czy numerycznych modeli terenu. Listę tego typu produktów dostępnych na rynku również znajdziemy w niezbędniku.

Oprócz tego w publikacji pytamy przedstawicieli wybranych firm geodezyjnych, które mają już zakup drona za sobą, jak się rozsądnie do takiej inwestycji przygotować, jak wykorzystują bezzałogowce w codziennej pracy oraz czy w polskich warunkach maszyna ta potrafi na siebie zarobić.

Niezbędnik „Drony dla geodety” można pobrać w pliku PDF lub przeglądać w formie interaktywnego e-booka (również na urządzeniach mobilnych).

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:    


wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS