Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-06| Teledetekcja, Przetargi

ENEA zamawia dane fotogrametryczne, teledetekcyjne oraz GIS

Do 12 lipca można składać oferty w przetargu ogłoszonym przez spółkę ENEA Operator z siedzibą w Poznaniu na wykonanie obrazu linii wysokich napięć, zdigitalizowanego modelu przestrzennego, ortofotomapy oraz analizy pozyskanych danych na podstawie oblotów.


ENEA zamawia dane fotogrametryczne, teledetekcyjne oraz GIS
Zamówienie obejmuje inspekcję linii elektroenergetycznych WN-110 kV oraz stacji WN i WN/SN metodą fotogrametryczną i teledetekcyjną wykonywaną z pokładu statku powietrznego. Usługa obejmuje wykonanie ewidencji do roku 2019, w sumie około 4787 km linii wysokich napięć. Wyłoniony w przetargu wykonawca zobowiązany będzie także do dostarczenia oraz wdrożenia systemu do wizualizacji, zarządzania danymi oraz dokumentacją z wykonanego oblotu i do wykonywania analiz. Zamówienie podzielone na 5 etapów ma być zrealizowane w ciągu 36 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia powinien wykazać m.in., iż w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert zrealizował co najmniej:
3 zamówienia, których przedmiotem było wykonanie oblotów linii napowietrznych WN (wysokich napięć) lub NN (najwyższych napięć), o łącznej długości oblotu wynoszącej co najmniej 5000 km, zrealizowanych dla potrzeb operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego lub operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego.
Pod pojęciem oblotów linii WN i NN zamawiający rozumie wykonanie: • dokumentacji fotograficznej linii elektroenergetycznej, • numerycznego modelu ukształtowania powierzchni terenu w korytarzu linii, • digitalizacji przewodów elektroenergetycznych na numerycznym modelu powierzchni terenu, • ortofotomapy lotniczej w korytarzu linii WN, • pełnej klasyfikacji chmury punktów, • pomiaru współrzędnych konstrukcji wsporczych;
1 zamówienie, którego przedmiotem było wykonanie karty oględzin linii napowietrznych WN lub NN na podstawie zdjęć z oblatywanej linii zarejestrowanych w tym samym momencie z tego samego statku powietrznego, dla długości linii co najmniej 2000 km, zrealizowanych dla potrzeb operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego lub operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego.

Wymagane wadium wynosi 105 tys. zł. Kryteria oceny ofert to: cena (92%), długość okresu gwaranci na system informatyczny (5%) i długość okresu gwarancji na dane i raporty (3%).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS