Zdjęcia powinny być pozyskane fotogrametryczną kamerą cyfrową z zasrtosowaniem zintegrowanego systemu pozycjonowania GPS/INS, z terenową wielkością piksela nie większą niż 25 cm, w czterech kanałach spektralnych: R, G, B i bliskiej podczerwieni z pokryciem poprzecznym 60% i podłużnym 80%. Jeśli chodzi o ortofotomapy, zdjęcia RGB i CIR mają być ortorektyfikowane do obrazów o wielkości piksela 25 cm, a proces ortorektyfikacji ma być wykonany z zastosowaniem NMT o oczku 1 m.
Zamówienie ma być realizowane w kilku etapach, a pierwszy z ośmiu nalotów powinien się odbyć w sierpniu br.
Wykonawca powinien wykazać m.in., że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert należycie wykonał na rzecz innych podmiotów co najmniej 2 zamówienia na pozyskanie i przetworzenie zdjęć fotogrametrycznych i ortofotomap, o wartości sumarycznej co najmniej 500 tys. zł brutto.
Wymagane wadium to 18 tys. zł. Przy ocenie oferty będą brane pod uwagę: cena (60%) i jakość wykonania (40%). W drugim z wymienionych kryterów zamawiający będzie premiował dłuższy okres gwarancji i zobrazowania o większym pokryciu poprzecznym.
Zamówienie jest realizowane w ramach projektu LIFE+ ForBioSensing PL pn. „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych” i jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE + oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).