Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-05| Przetargi

IBL zamawia dane teledetekcyjne dla Puszczy Białowieskiej

Do 12 lipca można składać oferty w przetargu Instytutu Badawczego Leśnictwa na wykonanie i dostarczenie zdjęć fotogrametrycznych oraz ortofotomap dla obszaru polskiej części Puszczy Białowieskiej w ośmiu kampaniach pomiarowych (nalotach) w latach 2017-19.


IBL zamawia dane teledetekcyjne dla Puszczy Białowieskiej <br />
fot. Wikipedia/Nemo5576
fot. Wikipedia/Nemo5576
Zdjęcia powinny być pozyskane fotogrametryczną kamerą cyfrową z zasrtosowaniem zintegrowanego systemu pozycjonowania GPS/INS, z terenową wielkością piksela nie większą niż 25 cm, w czterech kanałach spektralnych: R, G, B i bliskiej podczerwieni z pokryciem poprzecznym 60% i podłużnym 80%. Jeśli chodzi o ortofotomapy, zdjęcia RGB i CIR mają być ortorektyfikowane do obrazów o wielkości piksela 25 cm, a proces ortorektyfikacji ma być wykonany z zastosowaniem NMT o oczku 1 m.
Zamówienie ma być realizowane w kilku etapach, a pierwszy z ośmiu nalotów powinien się odbyć w sierpniu br.

Wykonawca powinien wykazać m.in., że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert należycie wykonał na rzecz innych podmiotów co najmniej 2 zamówienia na pozyskanie i przetworzenie zdjęć fotogrametrycznych i ortofotomap, o wartości sumarycznej co najmniej 500 tys. zł brutto.

Wymagane wadium to 18 tys. zł. Przy ocenie oferty będą brane pod uwagę: cena (60%) i jakość wykonania (40%). W drugim z wymienionych kryterów zamawiający będzie premiował dłuższy okres gwarancji i zobrazowania o większym pokryciu poprzecznym.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu LIFE+ ForBioSensing PL pn. „Kompleksowy monitoring dynamiki drzewostanów Puszczy Białowieskiej z wykorzystaniem danych teledetekcyjnych” i jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE + oraz ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS