Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-02| GNSS

Kolejne satelity Galileo do dyspozycji użytkowników

Do konstelacji europejskiego system nawigacji satelitarnej Galileo włączono kolejne dwa satelity.


Kolejne satelity Galileo do dyspozycji użytkowników

Było to możliwie dzięki zakończeniu testów aparatów oznaczonych jako GSAT0207 oraz GSAT0214, które wystrzelono w listopadzie ubiegłego roku. Tym samym usługi nawigacyjne może już świadczyć 16 satelitów Galileo, przy czym aktualnie status „usable” ma 13 z nich. W praktyce przekłada się to na 2-6 aparatów tego systemu widocznych na polskim niebie przy masce 10° i nawet do 8 przy masce 5°.

Dodajmy, że w tym samym starcie na orbitę wyniesiono również aparaty Galileo oznaczone jako GSAT0212 oraz GSAT0213. Ich testy nie zostały jednak jeszcze zakończone.

W komunikacie prasowym Europejska Agencja ds. GNSS (GSA) podtrzymuje, że ogłoszenie pełnej operacyjności Galileo ma nastąpić w 2020 roku.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na początek kwietnia 2017] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: GSA, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS